Ja çfarë ju nevojitet për ti dhënë flokut shkëlqim
Kur kujdesi ndaj flokëve është jo gjithmonë i shpeshtë, ndodh që të humbas shkëlqimi i tyre, e ndërsa fijet këputen lehtë. Një recetë natyrale do të na shërbente, e ndërsa baza e saj padiskutim që do të ishte mjalti me kosin.

Përpos shkëlqimit, kjo maskë i bën flokët edhe më të shëndetshëm. Për këtu ju nevojiten një filxhan kos, dy lugë mjalt, dy lugë vaj ulliri, dy lugë kanellë pluhur. Këtë maskë fare thjeshtë aplikojeni në flokët tuaj dhe lëreni për rreth një orë. Më pas lajeni flokun si zakonisht dhe rezultati do të jetë ai i dëshiruari. /albeu.com/Shtuar më 14/09/2014, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori