Ja 10 efektet pozitive të limonit
Limoni është një frut nga i cili mund të marrin dhjetë të mira. Më poshtë po përmendim dhjetë nga përfitimet.

Arsyet janë të qarta:
1) Ekuilibron pH e trupit.
2) Pengon fillimin e osteoporozës.
3) Posedon veti antibakteriale.
4) Përmirëson tretjen.
5) Lufton ftohjet dhe gripin në sajë të përmbajtjes së vitaminës C.
6) Shpërbën acidin e urinës dhe pastron mëlçinë.
7) Forcon enët e gjakut, falë vitaminës P.
8) Ndihmon për shpërbërjen e gurëve të tëmthit dhe gurët në veshka.
9) Lufton plakjen qelizore të organizmit.
10) Sipas studimeve të fundit, parandalon fillimin e tumoreve. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2013, ora 12:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori