I hiqet nga barku tumori 38 kilogramësh
Në një klinikë në afërsi të Venedikut, një gruaje 50 vjeçe i është hequr nga trupi një tumor që peshonte 38 kilogramë. Tumori qe rritur brenda pak muajsh dhe kishte filluar t`i shtypte mushkëritë dhe mëlçitë e gruas.

Një ekip prej pesë mjekësh të lëmenjve si kirurgjia vaskulare, anesteziologjia, mjekësia intensive, radiologjia dhe urologjia është dashur të punonte tri ditë për të hequr tumorin në disa faza operacioni, njofton Albinfo.

Rreziku i vetëmi kësaj ndërhyrje ishte që trombozat (mpiksja e gjakut)që ishin paraqitur te gruaja që operohej, të përhapeshin dhe të shkaktonin në këtë mënyrë një emboli vdekjeprurëse mushkërish. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2013, ora 14:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori