Humb peshë me metodën pakistaneze
Gratë Pakistaneze kanë një truk të çuditshëm për të qëndruar të holla: ato mbajnë një tel (lidhëse) gjithmonë në parakrah. Sipas Dr. Drupas, një presion i butë por konstant në nervat në parakrahë stimulon disa gjëndra, veçanërisht ato të kontrollimit të peshës (thyroid, suprarenals).

Pse nuk e provon? Gjej dy fije llastiku (që zgjatet dhe mblidhet) dhe vendosi në parakrahun e krahut të djathtë, në pjesën e parë të një të tretës të parakrahut nga kyçi i dorës (dmth nga kyçi dorës gjer te brryli), ndaj në tri dhe vendos llastikët në pjesën e parë (afërsisht 5cm prej kyçit të dorës).

Llastikët duhet të shkaktojnë presion të dukshëm pa ndaluar qarkullimin e gjakut dhe nuk duhet të lëvizin apo rrëshqasin kur levizni krahun.

Për rezultate më të mira ju duhet t′i mbani këta llastikë vazhdimisht madje edhe gjatë natës. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2012, ora 16:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori