Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve, shkaqet
Gjakderdhja e mishravedhëmbëve është një gjendje, që të gjithë njerëzit e përjetojnë gjatë larjes së dhëmbëve.

Këto infeksione janë shkaktuar nga rritja e baktereve në dhëmbë.

Nëse nuk trajtohen, shkaktohet një sëmundje shumë serioze infektive e cila rezulton më pas në inflamacion.

Sëmundja e mishravedhëmbëve është e zakonshme dhe mund të parandalohet vetëm duke larë dhëmbët rregullisht.

Në momentin që ekziston infeksioni, është e nevojshme për të shkuar tek dentist-i, i cili do të përdorë mjete speciale për shërimin e kësaj sëmundjeje.
Shtuar më 02/06/2018, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori