Gështenja, ilaçi i mirë i vjeshtës
Pëlqej
Ka ardhur koha e gështenjave!

Gështenja, përveç se është tejet e shijshme për t’u ngrënë, ajo përdoret edhe për trajtimin e hemorroideve, prostatës së zgjeruar dhe venave.

Ekstrakti i farës së gështenjës përmban escin, një komponent që stabilizon muret e enëve të gjakut venoz, duke reduktuar kështu pamjen e fryerjes dhe ënjtjes, si dhe dhimbjet e këmbëve.

Për t’i trajtuar më mirë këto sëmundje, rekomandohet konsumimi i çajit të përbërë nga gështenja. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori