Gënjeshtrat dëmtojnë shëndetin
Te thuash genjeshtra eshte dicka e mundimshe, jo vetem ne nivel psikologjik por edhe per fizikun. Kush kerkon te devijoje nga realiteti e ve ne levizje trurin, duke e ngarkuar me nje pune shtese, per ta shpikur por edhe ruajtur genjeshtren. Kjo perkthehet ne stres dhe ulje te aftesive reaguese te sistemit imunitar; duke e bere me te prekshem nga probleme si: dhimbje koke, dhimbje fyti, duke shtuar edhe rrezikun e renies ne depresion. Ndaj keshilla me e mire per te gjithe eshte "te thuash te verteten asgje me shume se ajo".

Këto janë rezlutate të një studimi shkencor i kr
Thuajse 50 % e vullnetareve u detyruan te thone te verten per nje periudhe prej 10 javesh, ndersa ne pjesen tjeter do te vendosnin si te silleshin vetë. /albeu.com/

Shtuar më 13/08/2012, ora 17:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori