Gjermanët kundër hapjes së negociatave: Shumë herët!
Fotot mahnitëse të bebes së syrit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Kur mendoni për syrin, ndoshta mendoni për një formë sferike të butë si ajo e mermerit.

Por në këto fotografi duket më pak si pjesë e anatomisë njerëzore dhe më shumë si një peizazh i tokës së kraterizuar.

Ato tregojnë anën komplekse dhe të ndërlikuar të fshehura brenda bebes së syrit, që iu japin syve tanë karakterin unik dhe bukurinë, shkruan krokodili.com.

Strukturat e holla rrethore në bebet e syrit janë përgjegjëse jo vetëm për t’i dhënë syve ngjyrën e tyre, por edhe kontrollin për të përcaktuar sa shumë dritë hyn në retinë.

Këto foto të syrit janë nxjerrë nga fizikani armen Suren Manvelyan, 36 vjeç, duke përdorur si model miqtë e tij, kolegët dhe nxënësit e shkollës.

Bebet i fitojnë karakteristikat e tyre nga struktura unike e muskujve të syrit të çdo personi.

Fotot janë shumë tërheqëse, por Manvelyan, i cili filloi të eksperimentonte me fotografitë, kur ai ishte 16 vjeç dhe tani është një fotograf profesionist i revistës Yerevan, nguron të tregojë teknikën e tij.

“Procesi për të bërë këto foto është sekreti im,” ka thënë ai.
Shtuar më 13/12/2012, ora 19:18
Tage: bebe syrit
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori