Fotot mahnitėse tė bebes sė syrit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kur mendoni pėr syrin, ndoshta mendoni pėr njė formė sferike tė butė si ajo e mermerit.

Por nė kėto fotografi duket mė pak si pjesė e anatomisė njerėzore dhe mė shumė si njė peizazh i tokės sė kraterizuar.

Ato tregojnė anėn komplekse dhe tė ndėrlikuar tė fshehura brenda bebes sė syrit, qė iu japin syve tanė karakterin unik dhe bukurinė, shkruan krokodili.com.

Strukturat e holla rrethore nė bebet e syrit janė pėrgjegjėse jo vetėm pėr t’i dhėnė syve ngjyrėn e tyre, por edhe kontrollin pėr tė pėrcaktuar sa shumė dritė hyn nė retinė.

Kėto foto tė syrit janė nxjerrė nga fizikani armen Suren Manvelyan, 36 vjeē, duke pėrdorur si model miqtė e tij, kolegėt dhe nxėnėsit e shkollės.

Bebet i fitojnė karakteristikat e tyre nga struktura unike e muskujve tė syrit tė ēdo personi.

Fotot janė shumė tėrheqėse, por Manvelyan, i cili filloi tė eksperimentonte me fotografitė, kur ai ishte 16 vjeē dhe tani ėshtė njė fotograf profesionist i revistės Yerevan, nguron tė tregojė teknikėn e tij.

“Procesi pėr tė bėrė kėto foto ėshtė sekreti im,” ka thėnė ai.
Shtuar më 13/12/2012, ora 19:18
Tage: bebe syrit
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.