Forconi imunitetin dhe ndihuni energjikë vetëm me këtë pije
Mund t’ju ndodhë shpesh ose edhe me raste të ndiheni të lodhur dhe të pafuqishëm për të bërë gjërat që planifikoni gjatë ditës. Stresi dhe lodhja që mund të keni në punë janë një ndër faktorët që ju bëjnë të ndjeheni keq.

fakt është një situatë shqetësuese që në fakt kërkon kujdesin e duhur për ta shmangur. Ka një pije me 3 përbërës që do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga lodhja fizike dhe mendore, gjithashtu.

Përbërësit:
1.5 kg gjethe Aloe Vera
2.5 kg mjaltë
1 l verë e kuqe

Përgatitja:
Nxirrni xhelin nga gjethet e Aloe Verës dhe hidhini në një enë të madhe. Shtoni në të mjaltin dhe në fund verën e kuqe. Përziejini mirë të gjithë përbërësit dhe tranferojini në një shishe qelqi. Lëreni mënjanë për 7 ditë.

Pini 1 lugë gjelle pesë ditët e para dhe më pas merrni nga një lugë çaji 3 herë në ditë për 2-3 muaj rresht.

Gjethet e Aloe Verës përdoren në mjekësinë tradicionale për të forcuar imunitetin. Gjethet nuk duhet të jenë më të vjetra se 3 vjet. /shije.al
Shtuar më 24/05/2017, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori