Flokë të yndyrshme? Ja një recetë shtëpiake
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nëse i keni humbur të gjitha shpresat nga preparatet për flokë ose dëshironi të provoni diçka të re dhe të shëndetshme për flokë, ja disa këshilla.

Nëse nuk dëshironipërdorni regjenerues për flokët tuaja, atëherë ju këshillojmë të përdorni lëng të limonit ose uthull molle.

Mund të zieni një grusht mente të freskët në tri decilitra ujë, për 20 minuta. Pas ftohjes, lëngun e përzieni me shamponin që e përdorni për flokë.

Nëse dëshironi losion natyror për flokë, veproni si në vijim: në një gotë ujë përzieni dy lugë uthulle të ëmbël dhe pakëz kripë.

Këtë tretësirë masazhojeni në flokë, lëreni të qëndrojë një orë dhe lajini flokët me ujë të vakët, pastaj krihni dhe thajini.
Shtuar më 19/03/2017, ora 12:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.