Facebook bojkoton imazhet e mastektomisë (FOTO-LAJM)

Facebook ka hequr imazhe të femrave që i janë nënshtruar mastektomisë duke i konsideruar pornografi. Imazhet e postuara nga ‘The Scar Project’ kanë për qëllim të sensibilizojnë femrat për kancerin e gjirit. Ato tregojnë gra që kanë hequr gjoksin dhe kanë shenja të dukshme në trup.

Shumë prej tyre janë hequr dhe themeluesi i projektit, David Jay, është pezulluar për një muaj nga rrjeti social. Gjithashtu është paralajmëruar që incidente të tilla të mos ndodhin më. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2013, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori