Eliminoni poret e theksuara, nishanet apo lythat me këto mënyra
Poret e theksuara, nishanet, apo lythat janë problemet më të zakonshme të lëkurës të cilat mund të shkaktohen nga ndryshimet ën mënyrën e jetesës si dhe nga mosbalancimi hormonal.

Lajmi i mirë është se ka një zgjidhje natyrore për të gjitha problemet tuaja të lëkurës. Ju mund të përgatisni kurat natyrore në shtëpi cilat mund të eliminojnë të gjitha problemet dhe ta bëjnë lëkurën tuaj të butë dhe aspak të acaruar.

Hudhër

Hudhra është një ilaç efektiv kundër zmadhimit të nishaneve. Aplikoni hudhër të shtypur mbi nishan, mbulojeni atë me një fashë dhe lereni atë për 4 orë. Përsëriteni procesin e çdo ditë për rezultate më të mira.

Vaj kastori dhe sode buke

Një përzierje e vajit të kastorit dhe sodës së bukës mund edhe të jetë gjithashtu efektive kundër zmadhimit ët nishaneve. Aplikoni përbërësit e përzier në nishan, mbulojeni zonën me një fashë dhe mbajeni gjatë gjithë natës. Hiqeni fashimin dhe lani fytyrën në mëngjes. E përsërisni procedurën çdo natë derisa të shihni përmirësime.

Banane për lythat

Fërkoni një lëvozhgë banane në lythat tuaj çdo natë dhe do të shpëtoni prej tyre në vetëm 2 javë!

Mjaltë organik

Aplikoni pak mjaltë gjatë natës dhe mbuloni lëkurën me një fashë, kjo do të eliminojë lythat shpejt dhe do të parandalojë përsëritjen e tyre./albeu.com/

Burimi: healthyfood
Shtuar më 10/09/2016, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori