E qeshura të zgjat jetën
Pëlqej
Studimet kanë treguar se optimistët jetojnë më gjatë se pesimistët, për këtë arsye shprehja “mposhteni dhimbjen me buzëqeshje” është padyshim e vërtetë. Terapeutët thonë se e qeshura është "masazhi" i përsosur i organeve të brendshme, ndihmon zemrën të punojë më mirë e gjakun të qarkullojë shpejt nëpër inde.

Të qeshurit është forma më e mirë për ta nxitur prodhimin e hormonitdisponimit të mirë. Ai ju relakson, përmirëson humorin, ju bën që të pushoni dhe largon pengesat shpirtërore.

Porosia që ju japim: Qeshni sa më shumë! Jetoni më gjatë e më mirë. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori