E pijmë të gjithë, këto janë kombinimet tragjike të çajit që shkaktojnë kancer
Pëlqej
Shumë e përdorin për shërim, por një studim i fundit i bërë nga shkencëtarë kinezë ka arritur në përfundimin se çaji i nxehtë i shoqëruar me alkool dhe cigare rrit me pesë herë rrezikun për t'u sëmurur me kancerstomakut.

Fondacioni Kombëtar për Shkencat Natyrore në Kinë bëri një grup target prej 456 155 personash, të cilët i ndoqi për 9 vite e dy muaj, shkruan Albeu.com.

Gjatë kësaj periudhe, studiuesit nxorrën nga target grupi personat e diagnostifikuar me kancer të ndryshëm apo që kishin lënë pijen e çajit apo të alkoolit.

Në përfundim të studimit, u arrit në rezultatin se personat që pinin çaj të nxehtë, të shoqëruar me alkool dhe cigare kishin pesë herë më shumë rrezik që të sëmureshin me kancër të stomakut se sa ata që nuk e kishin këtë rutinë. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2018, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori