E pabesueshme! Shikoni çfarë i ndodh trupit kur ndaloni së ngrëni bukë
Dietat drastike dhe të vetëquajturit dietologë po eliminojnë gjithnjë e më shumë bukën nga regjimi duke mos ditur efektet negative që ka kjo gjë në organzimin e njeriut.

Karbohidratet janë po aq të rëndësishme për ne, sa vitaminat apo mineralet e tjera, ndaj nuk mund ta eliminojmë tërësisht nga regjimi ushqimor.

Më poshtë do t’ju tregojmë se çfarë ju ndodh nëse ju hiqni dorë nga buka.

Trupi eliminon vetiu ujin e tepërt në trup

Ju mund të sëmureni më lehtë

Rritet rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare dhe diabetit tip 2

Ndiheni më të lodhur

Luhatje humori. /albeu.com/


Shtuar më 06/06/2017, ora 16:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori