Dhëmbë të bardhë, ja mënyra e duhur!
Dhëmbë të bardhë janë dëshira e secilit nga ne prandaj është e rëndësishme që ne të kujdesemi. Çdo njëri prej nesh dëshiron të ketë buzëqeshje ideale dhe dhëmbët luajnë një rol të rëndësishëm në këtë proces! Ja një mënyrë që do t’ju marrë 2 minuta kohë dhe kosto minimale, por rezultatet që do t’ju ofrojë do të jenë të shkëlqyera.

Për të pasur dhëmbë të bardhë me pak kosto është e rëndësishme që në një pjatë dhe vendosni një lugë gjelle sodë buke në të, hidhni një limon në dy pjesë të barabarta, me një lugë gjelle merrni lëng limoni, pasi të përzieni të gjithë përbërësit përziejeni mirë.

Shfrytëzoni pecetën për të marrë përzierjen e për ta vendosur në dhëmbë. Sigurohuni ta aplikoni në secilin prej tyre duhet të prisi dy minuta derisa përzierja fillon punën dhe më pas të shpërlani dhëmbët. /albeu.com/

Shtuar më 17/02/2016, ora 12:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori