Dëshironi të rritni një fëmijë inteligjent? Shkenca e ka përgjigjen gati
Padyshim që secili prind në këtë botë dëshiron më të mirën për fëmijën">fëmijën. Dhe gjithësecili kërkon dhe dëshiron që të ketë një fëmijë të zgjuar dhe inteligjent. Por si të ndihmoni fëmijën">fëmijën tuaj që të ketë një shëndet të mirë mendor?

Shkenca mendon se e ka gjetur zgjidhjen. Edhe pse është një zgjidhje që kërkon kohë, përkushtim dhe shumë mund është në fakt më e mira që prindërit mund të bëjnë shkruan albeu.com.

Bëhet fjalë për komunikimin.

Edhe pse ndonjëherë humb durimi përpara një fëmije që nuk reagon dhe nuk kthen përgjigje, as qesh me shakatë tuaja duhet që vazhdimisht të komunikoni me fëmijën">fëmijën tuaj.

Ama sikur ai të jetë një i rritur. Flitini me fjali të gjata, të lidhura mirë dhe që kanë kuptim.

Mos e paragjykoni fëmijën">fëmijën por flitini sikur ju kupton. Sepse ata ju kuptojnë. Në këtë formë truri i fëmijës do të zhvillohet më shumë dhe do të rrite shanset që të keni një fëmijë inteligjent. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2019, ora 12:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori