Dëshironi të dini ditën e vdekjes? (VIDEO-FOTO)
Pëlqej
Para disa kohësh u prezantua një web-faqe e cila parashikonte vdekjen e prindërve, tani prezantohet ora e cila sipas projektuesve parashikon vdekjen. Përdoruesit mbushin një pyetsor për historinë e tyre mjeksore dhe i regjistrojnë vitet në orë, e cila fillon numërimin prapa të minutatave dhe sekondave që mbeten.

Ora është shpikur nga suedezi Fredrik Colting. Suedezi e ka emërtuar orën si 'ora e lumturisë', sepse është dizajnuar që të të ndihmojë njerëzit për të jetuar ato orë e minuta që ju kanë mbetur deri në vdekje. /albeu.com/
Dëshironi të dini ditën e vdekjes

Shtuar më 11/10/2013, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori