Cili është fruti që lufton yndyrën në bark?

Kombinimi i nevojshëm që ju nevojitet për të hequr qafe yndyrën e barkut janë ushtrimet e posaçme në palestër dhe zgjedhja e ushqimeve të duhura në dietën tuaj të përditshme, të cilat përshpejtojnë humbjen e barkut.

Midis tyre është dhe boronica.

Hulumtimet nga Universiteti i Miçiganit kanë treguar që një dietë e pasur me boronica mund të zvogëlojë yndyrënbark.

Për shembull, gjysmë gote boronica ka vetëm 42 kalori dhe është plot me vitaminë C, K dhe mangan.

Shtoni një sasi të vogël të frutave me antioksidues në kosin tuaj, drithërat ose sallatën, dhe jepni një nxitje shtesë në luftën kundër yndyrës.
Shtuar më 24/10/2020, ora 22:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori