Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato?
Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cilat edhe kështu janë të shëndetshme; procesi i ngrirjes së menjëhershme ruan gjithë vitaminat dhe mineralet e fruta-perimeve, shkruan Living.

ngrira, ato mund të jenë edhe më të ushqyeshme se të freskëta, sepse shpeshherë vlerat e tyre ushqimore humbasin gjatë transportit dhe magazinimit. Për më tepër, frutat dhe perimet e ngrira, zakonisht janë të prera dhe përdoren më shumë.

Por bëni kujdes që të blini prodhime të ngrira që nuk përmbajnë ëmbëltues të shtuar, salca apo kimikate që mezi gjenden. Ose ngrijini vetë frutat dhe perimet tuaja të sapombledhura. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2017, ora 16:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori