Çaji jeshil përmirëson memorjen dhe të kuptuarit
Çaji jeshil të bën mirë për zemrën por edhe për përmirësimin e memories dhe të të kuptuarit. Sipas një studimi kinez i publikuar në revistën “Molecolar Nutrition and Food Research pija është mjaft e shëndetshme falë disa përbërësve që ndikojnë në rigjenerimin e qelizave cerebrale. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2012, ora 18:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori