Britani, transplant i suksesshëm i dorës (VIDEO-FOTO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tetë ditë më parë Mark Cahill ishte duke jetuar me dorën e djathtë të paralizuar ndërsa dje 51-vjeçari ishte në gjendje të lëvizte gishtat e tij pas nje transplanti qe i zevendesoi doren e humbur per shkak te nje paralize, shkaktuar nga nje infeksion.

Operacioni është regjistrauar si i pari operacion në botë për transplantin e dorës. Cahill ndihet shumë i gëzuyr pas kërij opreacioni duke shpresuar se ai mund ti kthehet sërish punës.

"Kjo gjë ka ndryshuar jetën time. Para operacionit, unë nuk mund të lidhja këpucët e mia, të mbertheja kopsat e këmishës time, apo të luajë me nipin tim" shprehet Cahil duke falenderuar mjeket per kete mrekulli. /albeu.com/
Britani, transplant i suksesshëm i dorës

Shtuar më 04/01/2013, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.