Britani, transplant i suksesshėm i dorės (VIDEO-FOTO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tetė ditė mė parė Mark Cahill ishte duke jetuar me dorėn e djathtė tė paralizuar ndėrsa dje 51-vjeēari ishte nė gjendje tė lėvizte gishtat e tij pas nje transplanti qe i zevendesoi doren e humbur per shkak te nje paralize, shkaktuar nga nje infeksion.

Operacioni ėshtė regjistrauar si i pari operacion nė botė pėr transplantin e dorės. Cahill ndihet shumė i gėzuyr pas kėrij opreacioni duke shpresuar se ai mund ti kthehet sėrish punės.

"Kjo gjė ka ndryshuar jetėn time. Para operacionit, unė nuk mund tė lidhja kėpucėt e mia, tė mbertheja kopsat e kėmishės time, apo tė luajė me nipin tim" shprehet Cahil duke falenderuar mjeket per kete mrekulli. /albeu.com/
Britani, transplant i suksesshėm i dorės

Shtuar më 04/01/2013, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu