Bëni kujdes nga kjo sëmundje, paralajmëron kancerin
Pëlqej
Mjeku kinez dr. Lai Chiu Nan rekomandon metodën plotësisht natyrore të eliminimit të gurëve në tëmth, të cilët janë shumë të rrezikshëm, përveç që shkaktojnë dhembje, ata shkaktojnë edhe sëmundjen e verdhëzës, madje edhe kancerin.

Kërkimet kanë treguar që njerëzit të cilët sëmuren nga kanceri kryesisht më parë kanë pasur gurë në tëmth.

“Kanceri kurrë nuk është sëmundje e parë e cila shfaqet”, thotë dr. Lai, duke theksuar që, zakonisht, ka shumë probleme të tjera të cilat çojnë në kancer. Sipas hulumtimit të tij, zakonisht njerëzit të cilët sëmuren nga kanceri, kanë pasur gurë në tëmth

Njëra ndër simptomat e gurëve në tëmbëlfshikëzës është ndjenja e fuqishme e ngopjes pas ngrënies. Keni ndjenjën sikur nuk mund të tretni ushqimin. Nëse gjërat bëhen serioze, shfaqen edhe dhembje në mëlçi. Nëse mendoni që keni gurë në tëmbël, më së miri do të ishte të aplikoni këtë metodë të vjetër kineze.

Konsiderohet që kjo metodë kineze gjithashtu është e mirë edhe për forcimin e mëlçisë, meqë mëlçia dhe fshikëza e tëmblit janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën.

Si të nxirrni jashtë gurin nga tëmbli nëpërmjet jashtëqitjes:

1. Pesë ditët e para pini pesë gota lëng molle çdo ditë apo hani së paku 4-5 mollë. Lëngu i mollës zbut gurin në tëmbël. Gjatë atyre pesë ditëve mund të hani normalisht.

2. Ditën e gjashtë mos hani darkë.

3. Atë ditë në orën 18:00 merrni një lugë kripë sulfat magnezi me një gotë ujë të ngrohtë.

4. Në orën 20:00 bëjeni të njëjtën gjë. Sulfati i magnezit hap tëmblin e fshikëzës.

5. Në orën 22:00 pini 5-6 lugë vaj ulliri apo vaj susami me po aq lëng të shtrydhur të limonit të freskët.

6. Përzieni mirë dhe pini. Vaji do të lyejë gurët dhe do të lehtësojë daljen e tyre jashtë.

Mëngjesin tjetër, në jashtëqitjen tuaj do të duhej të gjendej guri i gjelbër, i cili zakonisht pluskon.

Madje edhe nëse nuk kemi simptoma të gurit në tëmbëlfshikëzës, nuk do të jetë keq të provoni këtë terapi natyrore, sepse pastrimi i tëmblit të fshikëzës nuk mund të shkaktojë dëm.
Shtuar më 23/09/2018, ora 20:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori