Bajamet kundër dhimbjeve të stomakut
Edhe bajamet janë efektive për stomakun tonë. Mjafton të konsumosh 5-10">5-10 bajame në ditë pë të zhdukur dhimbjen e stomakut.

Duke qenë se janë të yndyrshme ato ndikojnë në mbrojtjen e mureve të stomakut pasi krijojnë një cipë që kryen këtë funksion. Pepsina është enzima e thatë që ndikon në mostretjen e ushqimit dhe bajamet kanë aftësi të reduktojnë prodhimin e tepërt të saj.

Urthi i stomakut ndalohet nga konsumi i 5-10">5-10 bajame, jo më shumë pasi ato kanë shumë kalori. /albeu.com/
Shtuar më 07/04/2013, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori