A shkakton antidjersa kancer gjiri? Ja ç’thonë shkencëtarët
Pëlqej
Ngritja e temperaturave e ditëve të fundit ka bërë që shumë njerëz të heqin dorë nga rrobat dimërore dhe të veshin gjëra gjithmonë e më të lehta.

E përveç ndryshimeve në garderobë, njerëzit duhet të shtojnë patjetër edhe anti-djersën në përdorim.

Por shpesh mund të kemi dëgjuae se antidjersa shkakton kancer gjiri.

Kjo rezulton të jetë e pavërtetë.

Disa shkencëtare mendojnë se kimikatet e gjetura në antidjersë dhe deodorant përthithen nga lëkura.

Ideja është se ato përfundojnë në indet e gjirit duke shkaktuar kështu kancer gjiri.

Por Instituti Kombëtar i Kancerit në SHBA thotë se nuk ka prova që lidhin produkte të tilla me kancerin e gjirit. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2018, ora 15:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori