A mund të zëvendësohen perimet me suplemente?
Nuk mund t’i zëvendësoni perimet me suplemente, sepse një suplement nuk mund të zëvendësojë të gjitha vlerat ushqimore që mund të merrni nga perimet”, shpjegon Milton Stokes, zëdhënësi i Shoqatës Amerikane Dietike.

Pritini në copa të vogla dhe përzieji me makarona apo me mish ose përdorini kur përgatisni një hamburger, shkruan Shije.

Një tjetër alternativë është përdorimi i tyre në përgatitjen e salcave apo në omletë. Privimi nga perimet duhet të jetë i kufizuar vetëm si pasojë e sëmundjeve prej të cilave mund të vuani./albeu.com/
Shtuar më 19/01/2017, ora 14:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori