9 sinjale nga trupi që duhen marrë seriozisht (FOTO LAJM)

Rrathë të zinj poshtë syve, në shumicën e rasteve kjo krijohet si pasojë e pagjumësisë, por mund të jetë gjithashtu shenjë e anemisë. Rrathët e zinj shfaqen kur trupi nuk prodhon qeliza të kuqe të gjakut mjaftueshëm duke bërë kështu që lëkura poshtë syve të errësohet.
Trupat tanë janë një nga makineritë më të sofistikuara që mund të ekzistojë.

Ashtu si çdo makineri e sofistikuar, trupi na sjell vazhdimisht informacione rrethe “defekteve” të ndryshme që mund të ketë në mënyrën e funksionimit të sistemeve dhe organeve.

Jo pak herë ne i injorojmë sinjalet paralajmëruese të trupit tonë, duke bindur veten tonë se bëhet fjalë për diçka kalimtare.

Më sipër ju radhisim disa sinjale që mund të duken normale, por për sigurinë tuaj, duhen marrë seriozisht. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2017, ora 19:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori