7 mrekullitë që i ndodhin trupit tuaj nëse konsumoni mjaltë para gjumit
Shumica prej nesh e dinë se mjalti mund të përdoret për të luftuar gripin dhe për t’i dhënë shkëlqim lëkurës sonë, por a e dinit se shkencëtarët e quajnë atë një super- ushqim për shkak të vlerave të pafundme që ka?

Nëse konsumoni vetëm një lugë mjaltë para se të flini, do të befasoheni nga mrekullitë që do të filloni të shihni në trupin tuaj.

1.Mjalti ju ndihmon për një gjumë të mirë, pa mankthe

2.Ul presionin e gjakut

3.Përmirëson ndjeshëm sistemin tuaj imunitar

4.Trupi juaj do të fillojë ta djegë më shpejt dhjamin, pasi të keni konsumuar mjaltë

5.Gripi për ju do të jetë tashmë një ëndërr e keqe

6.Për lëkurën tuaj, mjalti do të funksionojë si një krem anti-rrudhë

7.Do jeni më pak të predispozuar për t’u prekur nga depresioni.
Shtuar më 10/09/2020, ora 23:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori