5 sekrete për t'i bërë duart tuaja të duken 10 vjet më të reja (FOTO LAJM)

1.Lajini duart tuaja me kujdes dhe në mënyrën e duhur
Mos i lani duart më ujë të nxehtë por kujdesni të jetë një ujë i vakët deri ne 25 gradë Celsius. Gjithashtu mos përdorni antibakterial vetëm në rastet kur është e nevojshme.
Duart shpeshherë janë gjëja e parë që bie në sy kur takojmë dikë të ri pasi duhet t'i shtrëngojmë ato me njëri tjetrin.

Por duart e ashpra, me njolla dhe me të cara, nuk janë shumë të kendshme për syrin.

Prandaj në galerinë më lart Albeu.com iu përcjell disa ide sesi të kujdeseni për to. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2017, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori