5 mënyra të thjeshta për të lehtësuar problemet e tiroides natyralisht
Gratë janë pesë deri në tetë herë më shumë gjasa se sa meshkujt të kenë probleme tiroide.

Një grua në tetë do të zhvillojë një tiroide.

Më poshtë ju sjellim disa këshilla sesi mund të lehtësoni dhimbjet e tyre.

Erzwa Ashvaganda

Ashwagandha është bimë mjekësore jashtëzakonisht e shëndetshme. Është klasifikuar si një “adaptogjen”, që do të thotë se mund të ndihmojë trupin tuaj të menaxhojë stresin dhe ju ndihmon nw lehtwsimin e tiroideve.


Vaj kokosit

Vaj kokosit përmban acid laurik, acid caprylic, dhe acid capric - të gjitha acidet yndyrore të mesme zinxhir që rrisin energji dhe promovojnë një metabolizëm të shëndetshëm. Disa studime kanë treguar se thjesht duke shtuar një lugë gjelle vaj kokosi në dietën tuaj mund të përshpejtojë humbjen e yndyrës.

Probiotika

Probiotika mund të ndihmojë problemet tiroide. Ngrwnia e kosit, lakër turshi dhe të tjerët gjithashtu përmbajnë pjesën e tyre të drejtë të cilësisë 'Probe'.

Alga deti

Alga deti cilësore është një burim i mrekullueshëm i jodit, i cili është mangësia më e zakonshme ushqyese për njerëzit që luftojnë me probleme tiroide. /albeu.com/

Shtuar më 12/05/2018, ora 16:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori