Lëndët toksike, vdesin 46 persona
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Përdorimi i lëndëve toksike i ka marrë jetën 46 personave duke filluar që nga janari i këtij viti. Shefi i Shërbimit të Toksikologjisë Zinih Sula shprehet se vetëm brenda një viti ka 6 mijë persona që kanë kërkuar ndihmë mjekësore pranë repartit të QSUT-së.

Fenomeni sa vjen e pëson rritje shprehen në QSUT, shkruan A1 Report. Ndërsa në një vit në të gjithë botën vdesin 1 miliard njerëz pikërisht nga përdorimi i lëndëve toksike. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2013, ora 15:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit