4 Fakte të dobishme për vitaminën
Pëlqej
Konsumi i arsyeshëm i vitaminave i bën njerëzit të shëndetshëm dhe madje i shton disa vite jetës së tyre. Por jo të gjithë duhet ti konsumojnë pasi mund të jenë të rrezikshëm për shëndetin tonë, transmeton albeu.com.

Si të dalloni mungesën e vitaminave?
Lëkura

të thatë dhe të palëvizshëm
plagët e vogla nuk mund të shërohen lehtë
bruises papritur
2) Thonjtë

e shurdhër
i brishtë
produktet e kujdesit nuk ndihmojnë
pika, vija, dhe kreshtat
3) Flokët

Renia e flokeve
brishtësi
duket gri flokët gri

4) Sistemi nervor

pagjumësi

depresioni pa arsye

përqendrimi i dobët
mungesa e energjisë dhe ndjenja e apatisë. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2018, ora 12:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori