3 kėshilla pėr tė humbur peshė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėr tė humbur peshė, ne duhet tė jemi tė vetėdijshėm pėr ushqimet qė konsumojmė.Kėtu keni 3 kėshilla tė thjeshta dhe efektive qė ju ndihmojnė pėr tė humbur peshė.

Shtimi nė peshė shpesh rezulton nga zakonet e kėqija nė menaxhimin e ushqimit. Menaxhimi, nėnkupton marrjen e vakteve nė oraret e caktuara.

Ju nuk duhet tė tejkaloni njė vakt nė mėnyrė qė tė humbisni peshė. Studiuesit amerikanė kanė arritur nė pėrfundimin se tė anashkalosh njė vakt ose tė hash shpejt dėmton regjimin tuaj pėr t’u dobėsuar. Kur ju anashkaloni njė vakt ju do tė konsumoni mė shumė nė vaktin pasardhės dhe sigurish qė kur ne kemi uri kemi tendencė tė konsumojmė ushqime me pėrmbajtje kalorish tė lartė.

Kėshtu qė pėr tė mbajtur njė regjim dobėsimi ėshtė mirė qė ju tė pėrdorni njė ditar ku tė shėnoni detajet e vakteve tuaja (orėn dhe pėrmbajtjen e tyre).

Nė fund armiku mė i madh i ēdo personi qė pėrpiqet tė jetė nė dietė ėshtė nė ēdo qoshe. E kemi fjalėn pėr restorantet dhe fast-food-et. Nė fakt, tė hani nė restorant nuk ju shėndosh por ngadalėson procesin e humbjes sė peshės. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2013, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.