3 këshilla për të humbur peshë
Pëlqej
Për të humbur peshë, ne duhet të jemi të vetëdijshëm për ushqimet që konsumojmë.Këtu keni 3 këshilla të thjeshta dhe efektive që ju ndihmojnë për të humbur peshë.

Shtimi në peshë shpesh rezulton nga zakonet e këqija në menaxhimin e ushqimit. Menaxhimi, nënkupton marrjen e vakteve në oraret e caktuara.

Ju nuk duhet të tejkaloni një vakt në mënyrë që të humbisni peshë. Studiuesit amerikanë kanë arritur në përfundimin se të anashkalosh një vakt ose të hash shpejt dëmton regjimin tuaj për t’u dobësuar. Kur ju anashkaloni një vakt ju do të konsumoni më shumë në vaktin pasardhës dhe sigurish që kur ne kemi uri kemi tendencë të konsumojmë ushqime me përmbajtje kalorish të lartë.

Kështu që për të mbajtur një regjim dobësimi është mirë që ju të përdorni një ditar ku të shënoni detajet e vakteve tuaja (orën dhe përmbajtjen e tyre).

Në fund armiku më i madh i çdo personi që përpiqet të jetë në dietë është në çdo qoshe. E kemi fjalën për restorantet dhe fast-food-et. Në fakt, të hani në restorant nuk ju shëndosh por ngadalëson procesin e humbjes së peshës. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2013, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori