Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
15 sëmundjet më të shpeshta
Çdo mëngjes duhet të bëni të paktën 15 minuta ushtrime për muskujt e qafës, në darkë bëni dush me temperaturë mesatare. Evitoni stresin dhe dëgjimin e televizorit me zë të lartë.

Janë 15 sëmundjet më të shpeshta, që prekin një numër të lartë të personave. Sëmundjet kardiake, qëndrojnë në krye të top listës, duke prekur një numër gjithnjë e më të lartë, tensioni i lartë gjithashtu, pjesë e sëmundjeve të zemrës, për shkak të regjimit ushqimor të gabuar apo edhe veseve, sipas mjekëve po evidentohet edhe ndër moshat e reja.

1- Zemra
2- Kolesteroli
3- Obeziteti
4- Anemia
5- Reumatizma
6- Spondiliatroza
7- Sinoziti
8- Migrena
9- Diabeti
10- Pankreasi
11- Veshkat
12- Mushkëritë
13- Gurët në tëmth
14- Krizat e barkut
15- Mëlçia
/albeu.com/
Shtuar më 12/10/2011, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori