Shtoni dozat e panxharit, përmirëson shëndetin (FOTO LAJM)

Për të gëzuar një shëndet të plotë dhe plot me energji, mjafton që ti shtoni dietës suaj dhe një element mjaft jetik i cili është panxhari. Atë mund ta konsiderojmë si më të mirin për të gjitha llojet e sëmundjeve dhe me veti kurative. Nëqoftëse do të na duhej që të listonim të gjitha cilësitë e tij, atëherë duhet të jini të vëmëndshëm.

Panxhari është i pasur me anti-oksidantë. Ai përmban magnez, sodium, potas, Vit C, etj.

Ul presionin e lartë të gjakut si dhe mbron mëlçinë nga konsumimi i alkoolit, mungesa e proteinave dhe diabeti.

Personat të cilët kanë probleme me shikimin, duhet që të konsumojnë më shumë panxhar. Panxhari mbron sytë, pëmirëson shikimin, dhe parandalon sëmundjet e zemrës dhe kancerin e zorrës së trashë. Mbron stomakun dhe nëse përdoret rregullisht, ndihmon në pastrimin e organizmit nga toksinat (ben detox). /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2014, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori