Maskë ushqyese për flokët e lyer
Shpesh femrat kanë probleme me flokët e lyer, ndërsa dëmtimet duan një kohë të gjatë për tu riparuar. Një maskë natyrale dhe e realizuar në kushtet e shtëpisë ka dhënë rezultate të shkëlqyera.

Flokët e lyer kanë nevojë të ushqehen për shkak të bojrave dhe diellit. Në një enë me ujë të nxehtë do të vendosni një filter çaji (kamomili) për disa minuta. Pasi të vaket, shtoni dy lugë mjalte dhe përzieni derisa të tretet mirë. Lagni flokët në gjithë gjatesinë e tyre dhe lekurën e kokës. Pas pesë minutash, shplajeni duke kaluar me shpejtesi shampon. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 15:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori