Largoni qelizat e vdekura me sheqer, efekti i garantuar
Sheqeri është një 'ilaç' natyral për largimin e pikave të zeza. Më konkretisht, sheqeri është një eksfoliant natyral i cili largon qelizat e thara e të vdekura, duke i kthyer lëkurës shkëlqimin dhe butësinë.

Ju mund t’i shtoni pastruesit tuaj të zakondshëm sheqer dhe efekti është i garantuar. Për të përgatitur një recetë në kushtet e shtëpisë, nuk ju duhen shumë produkte.

Për të përgatitur pastruesin mund të përziejmë 1 luge sheqer me 1 lugë vaj ulliri dhe atë e përdorim si eksfoliant. Më pas bëjmë një masazh për rreth një minute duke e masazhuar lehtësisht. Në fund ne e shpëlajmë me ujë të vakët dhe sapun. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori