Ja ushtrimet bazë që transformojnë trupin tuaj (FOTO LAJM)

Obeziteti është një problem që prek një numër gjithnjë e më të madh të njerëzve sot. Janë një sërë faktorësh që shkaktojnë këtë problem, çrregullimet e ushqimit, jeta sedentare, probleme të metabolizmit, etj.

Obeziteti dhe depozitimi i masës dhjamore në pjesën e barkut, përbëjnë faktorë rreziku për shumë sëmundje si veshkat, diabeti, sëmundjet kardiovaskulare etj.

Korrigjimi i këtyre problemeve, bëhet vetëm nëpërmjet një diete të ekuilibruar dhe ushtrimeve fizike. Ka mjaft ushtrime intensive në palestër që janë efektive për të djegur kaloritë e padëshiruara.

Megjithatë nuk është e mjaftueshme të bësh vetëm palestër, pa e kombinuar më një dietë të shëndetshme dhe gjumë të rregullt. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2014, ora 18:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori