Ja cila është mosha kur femrat kanë frikë se po plaken
Në bazë të një kërkimi të fundit të kryer tek femrat angleze, ato mendonin se në moshën 46 vjeçare kishin filluar nga shenjat e para të plakjes.

Sipas një studimi të kryer nga Lancome Advanced Genifique tek femrat angleze, ka dalë në përfundimin se 75% e tyre mendonin se dukeshin rreth 5 vjet me te reja se mosha reale. Ndërkaq, kur mbushnin 46 vjeç ato mendonin se po fillonin të plakeshin.

37% e tyre pranuan se ishin shqetësuar dhe kishin filluar perkujdesjen për plakjen e lëkurës qe në moshën 37 vjeçare. Sakaq, po në këtë studim, 1 në 10 femra kishte filluar të mendonte mbi plakjen që në moshën 20 vjeçare. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 12:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori