Ja çfarë duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm
Nëqoftëse keni probleme me rritjen e flokëve ose me mishrat e dhëmbëve, do të këshillohej lëngu i kastravecit. Cilësohet si një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme.

Kastraveci bën të mundur rritjen e flokëve dhe shtresimin e thonjve. Lëngu i tij ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato janë në gjendje të keqe dhe mishrat e tyre pasi përmbajnë kalcium dhe fosfor.

Këshillohet që ky lëng të kombinohej me karotë, spinaq apo edhe sallatë jeshile. Për më tepër, bashkimi i tyre përbën një kurë të mirë në trajtimin e reumatizmës dhe dhembjeve të kyçeve. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori