Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Tifozët e Anglisë "pushtojnë" qytetin rus, Volgograd (VIDEO) //www.albeu.com/sport/tifozet-e-anglise-pushtojne-qytetin-rus-volgograd-video/404842/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/england1.jpg" border="0" align="left">Sonte në mbrëmje në stadiumin e Volgograd "Arena Volgograd" do të luhet ndeshja e dytë e grupi G, ajo midis Tunizisë dhe Anglisë. Ndërkohë që duhen edhe disa orë që kjo ndeshje të filloj, mijëra tifozë anglez kan mbushur rrugët përreth stadiumit dhe po festojnë si të çmendur. Për ?Tre Luanët Mon, 18 Jun 2018 11:24:06 +0200 //www.albeu.com/sport/tifozet-e-anglise-pushtojne-qytetin-rus-volgograd-video/404842/ Spektakli që na sjellë dita e pestë e Botërorit, Belgjika dhe Anglia premtojnë surpriza //www.albeu.com/boterori-2018/spektakli-qe-na-sjelle-dita-e-peste-e-boterorit-belgjika-dhe-anglia-premtojne-surpriza/404840/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/england.jpg" border="0" align="left">Sot luhen ndeshjet e ditës së pestë të Botërorit "Rusia 2018". Ndeshja hapëse e kësaj dite është përballja midis Suedisë dhe Koresë së Jugut e vlefshme për gurpin F. Ndërsa më pas Belgjika do të hapë rrugëtimin e skuadrave të grupit G në këtë Botëror, ku do të përballet më Panamanë në Fisht S Mon, 18 Jun 2018 11:13:15 +0200 //www.albeu.com/boterori-2018/spektakli-qe-na-sjelle-dita-e-peste-e-boterorit-belgjika-dhe-anglia-premtojne-surpriza/404840/ Ja shpjegimi për çorapet e grisura të Neymar //www.albeu.com/boterori-2018/ja-shpjegimi-i-corapeve-te-grisura-te-neymar-it/404835/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/neyma3.jpg" border="0" align="left">Kampionati Botëror është një dashuri më vetë për sa i përket futbollit dhe njihet për tfozët e "zjarrtë" që kërkojnë të dijnë gjithçka rreth këtij kampionati. Padyshim që të gjithëve që kanë parë ndeshjen midis Brazilit dhe Meksikës ju ka bërë përshtypje një detaj tek çorapet që mbante veshur Ney Mon, 18 Jun 2018 10:58:28 +0200 //www.albeu.com/boterori-2018/ja-shpjegimi-i-corapeve-te-grisura-te-neymar-it/404835/ "Irritohet" Neymar, nis ankesat ndaj gjyqtarëve //www.albeu.com/boterori-2018/irritohet-neymar-nis-ankesat-ndaj-gjyqtareve/404829/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/neymar172.jpg" border="0" align="left">​Brazili u nda mbrëmjen e djeshme me vetëm një barazim kundër kombëtares së Zvicrës 1-1. Goli i Zvicrës solli shumë polemika pasi Steven Zuber pati një kontakt me Mirandën në momentin ku po bëntë golin. Pikërisht ky kontakt ka bërë që Neymar të ankohet ndaj gjyqtarëve të ndeshjes dhe n Mon, 18 Jun 2018 10:46:05 +0200 //www.albeu.com/boterori-2018/irritohet-neymar-nis-ankesat-ndaj-gjyqtareve/404829/ Kulmi i papërgjegjshmërisë, gjermanët tërbohen me lojtarin e tyre (FOTO LAJM) //www.albeu.com/foto-lajm/kulmi-i-papergjegjshmerise-gjermanet-terbohen-me-lojtarin-e-tyre-foto-lajm/404825/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/gjerman18.jpg" border="0" align="left">Kampionët në fuqi të Botërorit, Gjermani zhgenjeu në përballjen e saj të parë në "Russia 2018", ku u mund nga Meksika me një rezultat 0-1. Tifozët gjerman mesa duket nuk janë mësuar me humbje dhe kanë reaguar keq nga ky "dështim" i skuadrës së tyre që në lojën e parë në këtë Botëror. Madje ata Mon, 18 Jun 2018 10:25:43 +0200 //www.albeu.com/foto-lajm/kulmi-i-papergjegjshmerise-gjermanet-terbohen-me-lojtarin-e-tyre-foto-lajm/404825/ Shënohet rekordi negativ në Botëror që prej vitit 1990 //www.albeu.com/sport/shenohet-rekordi-negativ-ne-boteror-qe-prej-vitit-1990/404818/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/messi280.jpg" border="0" align="left">Botërori në Rusi po dhuron shumë pak gola, kjo kishte ndodhur vetëm në Itali më 1990. Pas 11 ndeshjeve të para të këtij Botërori, një nga të dhënat që bie më shumë në sy është ajo që ka të bëjë më numrin e pakët të golave: vetëm 25 realizime, për një mesatare 2,27 për ndeshje. Një shifër negat Mon, 18 Jun 2018 10:08:36 +0200 //www.albeu.com/sport/shenohet-rekordi-negativ-ne-boteror-qe-prej-vitit-1990/404818/ "Kukulla vrasëse", kush është "xhuxhi" që tronditi Gjermaninë dhe shkaktoi tërmet në Meksikë (FOTO LAJM) //www.albeu.com/kryetitull/kukulla-vrasese-kush-eshte-xhuxhi-qe-tronditi-gjermanine-dhe-shkaktoi-termet-ne-meksike-foto-lajm/404814/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/kukulla11.jpg" border="0" align="left">Ai është një hero tani në Meksikë pas golit të shënuar dje ndaj Gjermanisë duke mposhtur kampionët e Botës në fuqi. Hirving Lozano është vetëm 1.75 metër i gjatë dhe mban nofkën "kukulla vrasëse" sepse cilësohet si një lojtar që nuk të fal para portës. Dhe kështu bëri edhe dje duke mposhtuar Mon, 18 Jun 2018 09:53:42 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/kukulla-vrasese-kush-eshte-xhuxhi-qe-tronditi-gjermanine-dhe-shkaktoi-termet-ne-meksike-foto-lajm/404814/ Triumfi ndaj Gjermanisë festohet në një mënyrë të veçantë nga tifozi meksikan (FOTO LAJM) //www.albeu.com/sport/triumfi-ndaj-gjermanise-festohet-ne-nje-menyre-te-vecante-nga-tifozi-meksikan-foto-lajm/404805/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/tufozi.jpg" border="0" align="left">Meksika arriti dje një fitore madhështore duke mposhtur kampionët e botës në fuqi, Gjermaninë, me rezultatin 1-0 falë golit të Lozanos në minutën e 35-të. Një tifoz meksikan e kishte paraprirë këtë sukses, teksa pas entuziazmit të fitores, propozoi të dashurën për martesë. Çifti u rrethua nga Mon, 18 Jun 2018 09:29:20 +0200 //www.albeu.com/sport/triumfi-ndaj-gjermanise-festohet-ne-nje-menyre-te-vecante-nga-tifozi-meksikan-foto-lajm/404805/ Real luan mendsh për Sala: Navas plus 150 milion euro //www.albeu.com/sport/real-luan-mendsh-per-sala-navas-plus-150-milion-euro/404803/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/mohamed-salah2.jpg" border="0" align="left">Kartonin e Navasit plus 150 milionë euro, kjo është oferta e Realit për Mohames Salah. Real Madridi ka bërë një tjetër plan për të marrë Mohamed Salahun nga Liverpooli. Sipas Diario Gol, Los Blancos po tentojnë ta bindin ekipin anglez duke ofruar kartonin e portierit, Keylor Navas plus 150 mil Mon, 18 Jun 2018 09:25:46 +0200 //www.albeu.com/sport/real-luan-mendsh-per-sala-navas-plus-150-milion-euro/404803/ Mediat zvicerjane sulmojnë Granit Xhakën për një arsye krejtësisht qesharake //www.albeu.com/sport/media-zvicerjane-sulmojne-granit-xhaken-per-nje-arsye-krejtesisht-qesharake/404798/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/xhaka150.jpg" border="0" align="left">Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka i ka surprizuar të gjithë në fillimin e ndeshjes, pasi është parë duke kënduar himnin e Zvicrës. Ai e ka bërë këtë gjë edhe në ndeshjen e fundit miqësore ndaj Japonisë, por mediat zvicerane shkruajnë se Xhaka e këndon himnin zviceran vetëm për shkak Mon, 18 Jun 2018 09:20:54 +0200 //www.albeu.com/sport/media-zvicerjane-sulmojne-granit-xhaken-per-nje-arsye-krejtesisht-qesharake/404798/