Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Shpërndanin kokainë në lokalet e Athinës, kapen 4 shqiptarët e rrezikshëm //www.albeu.com/shqiperi/shperndanin-kokaine-ne-lokalet-e-athines-kapen-4-shqiptaret-e-rrezikshem/427977/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/kapet8.jpg" border="0" align="left">Një grup kriminal i përbërë nga katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke pasi janë kapur duke shpërndarë kokainë në lokalet greke. Sipas mediave vendase mes të arrestuarve ndodhet edhe kreu i grupit, shtetasi shqiptar 32-vjeç. Gjatë arrestimit të tyre, policia greke ka sekuestrua Mon, 22 Oct 2018 16:43:25 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/shperndanin-kokaine-ne-lokalet-e-athines-kapen-4-shqiptaret-e-rrezikshem/427977/ EMRI/ Kush është sportisti shqiptar, pjesë e 27 të arrestuarëve të "VOL-VO 4" //www.albeu.com/shqiperi/emri-kush-eshte-sportisti-shqiptar-pjese-e-27-te-arrestuarit-te-vol-vo-4/427940/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/elissi.jpg" border="0" align="left">Policia e Shtetit ka bërë të mundur finalizimin e aksionit të koduar ?VOL-VO 4? ku u arrestuan 27 persona me precedent penal. Ky operacion ishte i shtrirë në 12 qarqe të vendit, ku pjesë e të arrestuarëve ishte edhe një sportist shkodranë. Bëhet fjalë për mundësin Elis Guri nga Shkodra, i c Mon, 22 Oct 2018 16:43:25 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/emri-kush-eshte-sportisti-shqiptar-pjese-e-27-te-arrestuarit-te-vol-vo-4/427940/ "Rama dekonspiroi live në emision operacionin për arrestimin e Balilit dhe Lul Berishës" //www.albeu.com/kryetitull/rama-dekonspiroi-live-ne-emision-operacionin-per-arrestimin-e-balilit-dhe-lul-berishes/427971/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/raman.jpg" border="0" align="left">Policia e Shtetti arriti të bënte një super askion të shtrirë në të gjithë vendin, ku u arrestuan plotë 27 persona. Operacioni kishte si qëllim edhe kapjen e dy "kokave", kirminale, Klemend Balilin dhe Lul Berishën por që nuk u bë e mundur. Por sipas PD, ky operacion është dekonspiruar. Depu Mon, 22 Oct 2018 16:24:12 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/rama-dekonspiroi-live-ne-emision-operacionin-per-arrestimin-e-balilit-dhe-lul-berishes/427971/ E FUNDIT/ Iu kap vëllai me drogë, dorëhiqet Arben Isaraj //www.albeu.com/kryetitull/e-fundit-iu-kap-vellai-me-droge-dorehiqet-arben-isaraj/427962/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/arbenirasaj.jpg" border="0" align="left">Drejtori i Drejtorisë së Shërbimit të Transportit Rrugor, Arben Isaraj është dorëhequr nga posti që mbante prej më shumë se 1 viti. Vendimi i dorëheqjes së Isarajt, ka ardhur pasi të shtunën policia ka arrestuar vëllain e tij me drogë në Tiranë. Altin Isaraj, vëllai i Arben Isarajt u arrestua Mon, 22 Oct 2018 16:05:25 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/e-fundit-iu-kap-vellai-me-droge-dorehiqet-arben-isaraj/427962/ Incident në takimin e Ramës, badigardët nxjerrin me dhunë studenten nga salla (VIDEO) //www.albeu.com/shqiperi/e-fundit-studentet-sulmojne-ramen-ka-te-arrestuar/427953/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/studehnt.jpg" border="0" align="left">Një grup studentësh nga "Lëvizja për Universitetin" kanë sulmuar sërish kryeministrin Rama gjatë një aktiviteti të organizuar mesditën e sotme. Teksa Rama mbante konference me studentët, profesorët dhe dekanët, studentë kanë shpalosur banderolën me mesazhin ?Boll i zhvatët studentët?. Ndërkoh Mon, 22 Oct 2018 15:19:03 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/e-fundit-studentet-sulmojne-ramen-ka-te-arrestuar/427953/ Basha nxjerr emrin: Ky është "peshkaqeni" që nuk u kap sot //www.albeu.com/shqiperi/basha-nxjerr-emrin-ky-eshte-peshkaqeni-qe-nuk-u-kap-sot/427950/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/peshkaqeni18.jpg" border="0" align="left">Kryedemokrati Lulzim Basha e ka cilësuar një dështim operacionin për arrestimin e 27 personave në Shqipëri pasi sipas tij nuk janë kapur "peshkaqenët". Në këtë listë ai ka fitur edhe kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Sipas Bashësh operacionet e fundit policore kanë shërbyer për fshirje Mon, 22 Oct 2018 15:03:51 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/basha-nxjerr-emrin-ky-eshte-peshkaqeni-qe-nuk-u-kap-sot/427950/ Orgji e ministrave me dashnoret? Artan Hoxha: Po u hapen kamerat e Santa Quarantas do ketë spektakël //www.albeu.com/kryetitull/orgji-e-ministrave-me-dashnoret-artan-hoxha-po-u-hapen-kamerat-e-santa-quarantas-do-kete-spektakel/427946/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/ministri62.jpg" border="0" align="left">Artan Hoxha ka deklaruar ditën e sotme pas arrestimeve të bujshme disa fakte interesante për Escobarin e Ballkanit, Klement Balilin. Ai ka rrëfyer disa nga lidhjet e eksponentëve kryesorë të partive në vend me boss-in e drogës. Gazetari investigativ është shprehur se të gjithë politikanët kanë Mon, 22 Oct 2018 14:42:08 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/orgji-e-ministrave-me-dashnoret-artan-hoxha-po-u-hapen-kamerat-e-santa-quarantas-do-kete-spektakel/427946/ Mega operacioni me 27 të arrestuar, këto janë momentet e aksionit policor (VIDEO) //www.albeu.com/video-lajme/mega-operacioni-me-27-te-arrestuar-keto-jane-momentet-e-aksionit-policor-video/427943/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/mega1.jpg" border="0" align="left">Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda dhe në bashkëpunim me agjenci të tjera ligjzbatuese kanë finalizuar përgjatë orëve të fundit një Mega Operacion të koduar ?VOL-VO 4?, të shtirë në 12 qytete nga Hasi deri në Sarandë ku janë goditur anëtarë nga 4 grupe të skeduara krimi Mon, 22 Oct 2018 14:28:03 +0200 //www.albeu.com/video-lajme/mega-operacioni-me-27-te-arrestuar-keto-jane-momentet-e-aksionit-policor-video/427943/ Gjendet gomonia e mbytur përballë Sazanit, çfarë ndodhi me drejtuesit //www.albeu.com/shqiperi/e-fundit-gjendet-gomonia-e-mbytur-perballe-sazanit-cfare-ndodhi-me-drejtuesit/427941/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/gome21.jpg" border="0" align="left">Një gomone është gjetur e përmbytur në det të hapur 10 milje përballë Sazanit gjatë orëve të para të ditës së sotme. Nuk dihen shkaqet se përse gomonia ka qenë në det në atë orë të vonë të natës, por të dhënat e para të bëjnë të dyshosh se bëhet fjalë për trafik lëndësh narkotike. Mësohet se n Mon, 22 Oct 2018 14:22:41 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/e-fundit-gjendet-gomonia-e-mbytur-perballe-sazanit-cfare-ndodhi-me-drejtuesit/427941/ Hapet në Tiranë laboratori i kodimit dhe i programimit për fëmijë e të rinj (FOTO LAJM) //www.albeu.com/foto-lajm/hapet-ne-tirane-laboratori-i-kodimit-dhe-i-programimit-per-femije-e-te-rinj-foto-lajm/427938/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/labo.jpg" border="0" align="left">Edhe Tirana ka tashmë një hapësirë të inovacionit dhe robotikës profesionale kushtuar vetëm fëmijëve, si një mënyrë për të nxitur shpirtin e krijimit tek ata, edukimin me kreativitetin, inovacionin, kuriozitetin, aftësitë teknike dhe argëtimin. Pas katër viteve të sukseshme në Gjakovë dhe në Prishti Mon, 22 Oct 2018 14:01:55 +0200 //www.albeu.com/foto-lajm/hapet-ne-tirane-laboratori-i-kodimit-dhe-i-programimit-per-femije-e-te-rinj-foto-lajm/427938/