Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Ndërron jetë i riu i aksidentuar dy javë më parë, ende asnjë komunikim nga policia //www.albeu.com/kryetitull/nderron-jete-i-riu-i-aksidentuar-dy-jave-me-pare-ende-asnje-komunikim-nga-policia/524930/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/riii4.png" border="0" align="left">Shpëtim Baraj ka ndërruar jetë dy javë pas sulmit në fshatin Kuç të Himarës. I riu ka qenë duke kaluar rrugën në afërsi të Himarës kur një makinë me disa të rinj e ka qëlluar dhe është larguar. Si pasojë e plagëve, një ditë më parë Shpëtim Baraj, 29 vjeç ndërroi jetë. Familjarë dhe të afërm a Mon, 01 Jun 2020 14:37:19 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/nderron-jete-i-riu-i-aksidentuar-dy-jave-me-pare-ende-asnje-komunikim-nga-policia/524930/ Rihapja e kufijve me jashtë, policia bën njoftimin e rëndësishëm //www.albeu.com/kryetitull/rihapja-e-kufijve-me-jashte-policia-ben-njoftimin-e-rendesishem/524927/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/tirane-policia-e-shtetit.jpg" border="0" align="left">Policia e Shtetit ka nxjerrë një njoftim lidhur me hapjen e kufijve falë lehtësimit të masave ndaj koronavirusit. Në njoftim, sqarohet se si do të lëvizet në vendet fqinje, ku janë marrë një sërë masash shtesë edhe në drejtim të parandalimit, evidentimit dhe goditjes së krimeve ndërkufitare, qoft Mon, 01 Jun 2020 14:12:31 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/rihapja-e-kufijve-me-jashte-policia-ben-njoftimin-e-rendesishem/524927/ Dalin përgjigjet e testit ndaj COVID 19 për punonjësen e Kadastrës //www.albeu.com/kryetitull/dalin-pergjigjet-e-testit-ndaj-covid-19-per-punonjesen-e-kadastres/524926/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/korona37.jpg" border="0" align="left">Ka rezultuar negativ tamponi i parë i punonjëses së Kadastrës në Durrës, familjarët e së cilës janë të infektuar me Covid-19. Tashmë pritet të dalë përgjigja e tamponit të dytë, që është dhe ai konfirmues, ndërkohë që zonja derimë tani nuk ka shfaqur shenja të sëmundjes. Mësohet se nesër pritet t Mon, 01 Jun 2020 14:03:56 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/dalin-pergjigjet-e-testit-ndaj-covid-19-per-punonjesen-e-kadastres/524926/ Po raportonte live nga SHBA-ja, protestuesja bën "twerk" pas shpinës së gazetares shqiptare (VIDEO) //www.albeu.com/video-lajme/po-raportonte-live-nga-shba-ja-shihni-cfare-ndodhi-pas-shpines-se-gazetares-shqiptare-video/524925/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/twerk1.jpg" border="0" align="left">Në SHBA po vijojnë protestat kundër vrasjes së Goeroge Floyd nga policia. Përgjatë ditëve të fundit janë djegur qindra biznese, madje edhe stacione policie, ndërsa ka prej atyre që kanë zgjedhur që të protestojnë me një stil ndryshe. Një gje e tillë u vu re, teksa gazetarja e Zërit të Amerikës ra Mon, 01 Jun 2020 14:00:03 +0200 //www.albeu.com/video-lajme/po-raportonte-live-nga-shba-ja-shihni-cfare-ndodhi-pas-shpines-se-gazetares-shqiptare-video/524925/ Kush janë prokurorët që marrin postet e rëndësishme në SPAK //www.albeu.com/shqiperi/kush-jane-prokuroret-qe-marrin-poste-te-reja-drejtuesene-spak/524922/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/prokuroret_e_spak.jpg" border="0" align="left">Ditën e sotme, u zhvillua një mbledhje e prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, ku u diskutuan probleme që lidhen me nevojën për rritjet të efektivitetit të ushtrimit të ndjkjes penale në këtë prokurori, si dhe probleme organizative. Në përfundim : Duke vlerësuar faktin që specializimi për katego Mon, 01 Jun 2020 13:39:49 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/kush-jane-prokuroret-qe-marrin-poste-te-reja-drejtuesene-spak/524922/ "Kanë abuzuar në grup", vëllai i 15 vjeçares tregon se si e mori videon e aktit të turpshëm //www.albeu.com/kryetitull/kane-abuzuar-ne-grup-vellai-i-15-vjecares-tregon-se-si-e-mori-videon-e-aktit-te-turpshem/524921/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/perdhunim-11.jpg" border="0" align="left">Vëllai i 15 vjeçares ka zbuluar të tjera detaje tronditëse nga përdhunimi i të motrës, ku tha se fotot e saj ishin shpërndarë në të gjitëh zonën madje dhe vetë tek ai, e pavarësisht kësaj askush nuk reagonte. I ftuar në emisionin ?Me zemër të Hapur?, ai tha se kishin dëgjuar fjalët që qarkullonin Mon, 01 Jun 2020 13:27:06 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/kane-abuzuar-ne-grup-vellai-i-15-vjecares-tregon-se-si-e-mori-videon-e-aktit-te-turpshem/524921/ Kufiri me Greqinë mbetet i mbyllur, shqiptarët detyrohen të kalojnë doganën në këmbë //www.albeu.com/shqiperi/kufiri-me-greqine-mbetet-i-mbyllur-shqiptaret-detyrohen-te-kalojne-doganen-ne-kembe/524919/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/auto_Kakavije1492345562.jpg" border="0" align="left">Në pikën kufitare të Kakavijës prej orës 1 e deri më tani kanë hyrë në Shqipëri 60 shqiptarë kryesisht këmbësorë dhe pak me automjete kryesisht me me targa greke. Pala greke nuk punon pasi nuk ka hapur kufijtë si pasojë e zgjatjes së pandemisë dhe masave të vëna. Në Greqi kanë filluar të operojnë Mon, 01 Jun 2020 13:20:10 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/kufiri-me-greqine-mbetet-i-mbyllur-shqiptaret-detyrohen-te-kalojne-doganen-ne-kembe/524919/ Tabaku bën parashikimin: Shqipëria do të kthehet 15 vjet pas //www.albeu.com/shqiperi/tabaku-ben-parashikimin-shqiperia-do-te-kthehet-15-vjet-pas/524918/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/tabaku18.jpg" border="0" align="left">Banka Botërore ka publikuar një raport të fundit ku analizohet se shkalla e varfërisë në Shqipëri mund të rritet me 4 deri në 8 %, duke shkuar në rreth 40 për qind në skenarin e parë dhe 44 për qind në skenarin e dytë. Ish-deputetja e Jorida Tabaku referuar raportit të Bankës Botërore u shpreh se Mon, 01 Jun 2020 13:06:45 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/tabaku-ben-parashikimin-shqiperia-do-te-kthehet-15-vjet-pas/524918/ I "rrëmbeu" vëmendjen për një sekondë, veprimi i papritur i Bashës me qytetarin (VIDEO) //www.albeu.com/shqiperi/i-rrembeu-vemendjen-per-nje-sekonde-veprimi-i-papritur-i-bashes-me-qytetarin-video/524915/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/qytetar7.png" border="0" align="left">Kryedemokrati Lulzim Basha prej ditësh po takon nga afër pronarë të biznesit të vogël të cilët ankohen se kanë probleme të mëdha ekonomike, si pasojë e mbylljes për muaj me radhë nga koronavirusi. Por ajo çka tërhoqi vëmendje sot, ishte se një qytetar i cili ka zgjatur kokën në një nga videot që Mon, 01 Jun 2020 12:48:11 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/i-rrembeu-vemendjen-per-nje-sekonde-veprimi-i-papritur-i-bashes-me-qytetarin-video/524915/ Dokumenti i amerikanëve, pse dështuan negociatat në tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) //www.albeu.com/kryetitull/dokumenti-i-amerikaneve-pse-deshtuan-negociatat-ne-tryezen-e-reformes-zgjedhore-video/524913/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/reforma20.jpeg" border="0" align="left">As ditën e djeshme nuk u mund të arrihet një marrëveshje mes palëve në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përdorimi i elektronikës në zgjedhje ishte çështja që prishi konsensusin mes palëve pasi ndërkohë që palët vijojnë të jenë të ndara edhe për depolitizimin e komisioneve zgjedhore dhe institucionin Mon, 01 Jun 2020 12:30:06 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/dokumenti-i-amerikaneve-pse-deshtuan-negociatat-ne-tryezen-e-reformes-zgjedhore-video/524913/