Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Ekzekutohet huligani kroat, tmerri i serbëve (FOTO LAJM) //www.albeu.com/sport/ekzekutohet-huligani-kroat-tmerri-i-serbeve/427127/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/antee.jpg" border="0" align="left">Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur në Kroaci ku është ekzekutuar 27 vjeçari Ante Firiç, i cili njihej ndryshe si krye huligani në Kroaci. Ngjarja ka ndodhur këtë të mërkurë ku 27 vjeçari u godit nga tre makina njëherësh dhe më pas u zu poshtë nga njëra prej tyre. Firiç njihet më së shumti për Thu, 18 Oct 2018 14:08:15 +0200 //www.albeu.com/sport/ekzekutohet-huligani-kroat-tmerri-i-serbeve/427127/ Ky është Fatmiri që dyshohet se vrau gjyshen në Zvicër (FOTO LAJM) //www.albeu.com/kosove/ky-eshte-fatmiri-qe-dyshohet-se-vrau-gjyshen-ne-zvicer-foto-lajm/427163/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/policiazvc.jpg" border="0" align="left">Në Frauenfeld të Zvicrës, të martën u gjet e vdekur një grua në një apartament në Talackerstrasse. Pas një aksioni të madh të policisë, një 19-vjeçar është arrestuar në Aeroportin e Cyrihut të mërkurën. Vrasjen e tmerrshme e kishte lajmëruar një grua e cila banonte në një apartament fqinj. Që atë Thu, 18 Oct 2018 11:54:16 +0200 //www.albeu.com/kosove/ky-eshte-fatmiri-qe-dyshohet-se-vrau-gjyshen-ne-zvicer-foto-lajm/427163/ Deputeti i VMRO-së kërkon të shtyhet gjykimi për Titanik //www.albeu.com/maqedoni/deputeti-i-vmro-se-kerkon-te-shtyhet-gjykimi-per-titanik/427140/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/vmro_26.jpg" border="0" align="left">Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski i dyshuar në lëndën e Prokurorisë Speciale Publike ?Titanik? ka kërkuar që të shtyhet seanca, me arsyetimin se duhet të merr pjesë në debat për ndryshimet kushtetuese në Kuvend. Megjithatë, këshilli gjyqësor vendosi që seanca të mbahet deri në orën 11:45. M Thu, 18 Oct 2018 10:42:55 +0200 //www.albeu.com/maqedoni/deputeti-i-vmro-se-kerkon-te-shtyhet-gjykimi-per-titanik/427140/ Ditë historike, Maqedonia nis negociatat për anëtarësim në NATO //www.albeu.com/maqedoni/dite-historike-maqedonia-nis-negociatat-per-anetaresim-ne-nato/427139/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/shekerstolenberg.jpg" border="0" align="left">Me vizitën e anëtarëve të Komitetit për Integrim në NATO dhe të Komitetit punues për integrim në selinë e Aleancës në Bruksel sot dhe nesër fillojnë negociatat për anëtarësim të Maqedonisë në Lidhjen më të madhe ushtarake-politike në botë. Maqedonia në Samitin e NATO-s në Bruksel në korrik zyrtar Thu, 18 Oct 2018 10:40:10 +0200 //www.albeu.com/maqedoni/dite-historike-maqedonia-nis-negociatat-per-anetaresim-ne-nato/427139/ Turp në Kosovë, pse e gjithë kjo urrejtje për kombëtaren e Shqipërisë? (VIDEO) //www.albeu.com/video-lajme/turp-ne-kosove-pse-e-gjithe-kjo-urrejtje-per-kombetaren-e-shqiperise-video/427131/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/albania53.jpg" border="0" align="left">Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Kosovë në emisionin ?Duel Sportiv?. Gazetarja Alba Merovci u shpreh hapur kundër Kombëtares së Shqipërisë. Ajo tha se nuk e ndoqi ndeshjen Izrael-Shqipëri dhe se kuqezinjtë kanë arritur rezultate falë lojtarëve nga Kosova. Për më tepër ndjekim videon. /albeu Thu, 18 Oct 2018 10:00:14 +0200 //www.albeu.com/video-lajme/turp-ne-kosove-pse-e-gjithe-kjo-urrejtje-per-kombetaren-e-shqiperise-video/427131/ Tronditet Zvicra nga një vrasje makabre, dyshohet një shqiptar //www.albeu.com/kosove/tronditet-zvicra-nga-nje-vrasje-makabre-dyshohet-nje-shqiptar/427129/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/zvicerpolice.jpg" border="0" align="left">Një ngjarje e rëndë me protagonist një shqiptar 19-vjeçar ka ndodhur mbrëmjen e së martës në rrugën ?Talackerstrasse?, Frauendfeld Zvicër. Një grua është gjetur e vrarë në banesë, ndërkohë që autori i ngjarjes nuk është identifikuar ende. Trudi Widmer, 87 vjeç ka qenë e pranishme në momenti ku Thu, 18 Oct 2018 09:54:09 +0200 //www.albeu.com/kosove/tronditet-zvicra-nga-nje-vrasje-makabre-dyshohet-nje-shqiptar/427129/ Si do të jetë moti në Maqedoni //www.albeu.com/maqedoni/si-do-te-jete-moti-ne-maqedoni/427110/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/motishi.jpg" border="0" align="left">Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë juglindore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 22 deri 27 gradë celcius. Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të j Thu, 18 Oct 2018 08:46:00 +0200 //www.albeu.com/maqedoni/si-do-te-jete-moti-ne-maqedoni/427110/ Njihuni me shqiptarin që rrit kërmij //www.albeu.com/shqiperi/njihuni-me-shqiptarin-qe-rrit-kermij/427102/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/kerminj.jpg" border="0" align="left">Për shumëkënd në vendin tonë mund të duket një ushqim i neveritshëm, mirëpo kërmijtë janë ushqim shumë i pëlqyer në vendet fqinje. Për këtë arsye një 32-vjeçar nga Sukthi i Durrësit ka kthyer në biznes rritjen e kërmillit dhe eksportimin e tij. Ervini, i cili në profesion është psikolog ka kth Thu, 18 Oct 2018 08:09:59 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/njihuni-me-shqiptarin-qe-rrit-kermij/427102/ Sondazhi më i fundit: Shpend Ahmeti nuk ka shanse të kalojë pragun //www.albeu.com/kosove/sondazhi-me-i-fundit-shpend-ahmeti-nuk-ka-shanse-te-kaloje-pragun/427096/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/shpendddd_1538078676-1537767.JPG" border="0" align="left">Instituti slloven ?International Institute For Middle And Balkan Studies?, ka realizuar një sondazh në Kosovë me pyetjen se ?kënd do ta votoni nëse zgjedhjet mbahen sot? Bazuar në rezultatet e këtij sondazhi, Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e para me 28.3%, duke u pasuar nga Lëvizja Vetëven Wed, 17 Oct 2018 23:25:00 +0200 //www.albeu.com/kosove/sondazhi-me-i-fundit-shpend-ahmeti-nuk-ka-shanse-te-kaloje-pragun/427096/ Alarmuese, mushkonja tigër mbërrin në Maqedoni //www.albeu.com/maqedoni/alarmuese-mushkonja-tiger-mberrin-ne-maqedoni/427033/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/mushkonjatiger.jpg" border="0" align="left">Në territorin e Republikës së Maqedonisë ka filluar përhapja e mushkonjave të rrezikshme ?tigër? aziatike njoftojnë nga Agjencia për ushqim dhe veterinari. Drejtori i Agjencisë Zoran Atanasov, potencoi se deri më tani nuk ka pasur rast që është trajtuar nga viruset që bart kjo mushkonjë, megjith Wed, 17 Oct 2018 17:27:20 +0200 //www.albeu.com/maqedoni/alarmuese-mushkonja-tiger-mberrin-ne-maqedoni/427033/