Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Qani me lot, gruaja zbulon mesazhin e burrit pak para vdekjes //www.albeu.com/kuriozitete/qani-me-lot-gruaja-zbulon-mesazhin-e-burrit-pak-para-vdekjes/427927/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/burrivdes.JPG" border="0" align="left">Një burrë para vdekjes së tij i kishte shkruar gruas së tij në mesazh prekës dashurie që ka përlotur mijëra njerëz në mbarë botën. Becca, e kishte humbur burrin e saj në shkurt të këtij viti por ajo disa ditë më parë kishte gjetur një mesazh dashurie dhe mjaftë prekës të shkruar nga ai. Rreth Mon, 22 Oct 2018 13:15:11 +0200 //www.albeu.com/kuriozitete/qani-me-lot-gruaja-zbulon-mesazhin-e-burrit-pak-para-vdekjes/427927/ Ishte e dobët por sot kjo vajzë mëson të tjerët si të shpëtojnë nga aneroksia (FOTO LAJM) //www.albeu.com/foto-lajm/ishte-e-dobet-por-sot-kjo-vajze-meson-te-tjeret-si-te-shpetojne-nga-aneroksia-foto-lajm/427925/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/vera15.jpg" border="0" align="left">18-vjeçarja Vera Schulz para pak kohësh ishte në prag të vdekjes për shkak të anoreksisë. Por ajo ka rikuperuar në peshë në mënyrë të pabesueshme dhe tashmë është kthyer në një instruktore palestre. Në vitin 2014 ajo peshonte vetëm 31 kilogramë. Më binte të fikët teksa ngjisja shkallët për Mon, 22 Oct 2018 13:03:21 +0200 //www.albeu.com/foto-lajm/ishte-e-dobet-por-sot-kjo-vajze-meson-te-tjeret-si-te-shpetojne-nga-aneroksia-foto-lajm/427925/ Nëse e gjeni gruan nudo për 5 sekonda jeni intiligjent (FOTO LAJM) //www.albeu.com/lifestyle/nese-e-gjeni-gruan-nudo-per-5-sekonda-jeni-intiligjent-foto-lajm/427917/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/gruapamp.jpg" border="0" align="left">Artisti gjerman, Jörg Dustervald është i specializuar në këtë gjë. Një nga veprat e tij është bërë tepër e popullarizuar në internet. Jorg kapostuar këtë foto dhe u ka kërkuar përdoruesve që të gjejnë gruan e fshehur. Një test pamor që është bërë viral. Rehatohuni dhe shiheni me vëmendje. Por kuj Mon, 22 Oct 2018 12:26:36 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/nese-e-gjeni-gruan-nudo-per-5-sekonda-jeni-intiligjent-foto-lajm/427917/ 5 fruta që do ta bëjnë mëlçinë tuaj të duket si e re //www.albeu.com/lifestyle/5-fruta-qe-do-ta-bejne-melcine-tuaj-te-duket-si-e-re/427855/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/melcia1.jpg" border="0" align="left">Mëlçia juaj është organi më i madh i brendshëm, i cili kryen më shumë se 500 funksione në trup. Prandaj është me rëndësi jetike që të konsumoni ushqimet e duhura për të mbajtur një mëlçi të shëndetshme. Përshirja e këtyre frutave në dietën tuaj mund të ndihmojë në mirëmbajtjen e mëlçisë dhe funks Sun, 21 Oct 2018 23:27:48 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/5-fruta-qe-do-ta-bejne-melcine-tuaj-te-duket-si-e-re/427855/ Pse mbulesat e shtretërve në spital, janë me mikrobe edhe pas pastrimit //www.albeu.com/lifestyle/pse-mbulesat-e-shtreterve-ne-spital-jane-me-mikrobe-edhe-pas-pastrimit/427853/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/spiataaal.jpg" border="0" align="left">Edhe pas një pastrimi të plotë, gjurmët e baktereve që shkaktojnë diarre mund të mbeten në mbulesat e shtratit të spitalit, raportojnë studiuesit. Studimi i ri sugjeron që çarçafët mund të transmetojnë infeksione të ?Clostridium difficile? në mes të pacientëve dhe madje edhe midis spitaleve sipas Sun, 21 Oct 2018 23:20:22 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/pse-mbulesat-e-shtreterve-ne-spital-jane-me-mikrobe-edhe-pas-pastrimit/427853/ Këto shenja të menopauzës duhet t?i dini që në rini //www.albeu.com/lifestyle/keto-shenja-te-menopauzes-duhet-ti-dini-qe-ne-rini/427851/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/dhimbje-koke12.jpg" border="0" align="left">Përgjithësisht një grua nis të përballet me shenjat e para të menopauzës rreth moshës 48- vjeçare. Në këtë artikull do t?ju njohim me disa nga simptomat kryesore të kësaj faze, për të cilat e mira është të jeni në dijeni që më herët. Njiheni trupin tuaj dhe çka është më rëndësishmja përgatituni poër Sun, 21 Oct 2018 23:13:04 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/keto-shenja-te-menopauzes-duhet-ti-dini-qe-ne-rini/427851/ HOROSKOPI/ Dielli dhe Mërkuri janë në favorin tuaj, priten mundësi të reja në dashuri //www.albeu.com/lifestyle/horoskopi-dielli-dhe-merkuri-jane-ne-favorin-tuaj-priten-mundesi-te-reja-ne-dashuri/427849/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/dashuri16.jpg" border="0" align="left">Ky është horoskopi për ditën e hënë, 22 tetor 2018. Dashi Dashuria: Ju do të keni Diellin në favorin tuaj, por gjithashtu dhe Mërkuri do të stimulojë imagjinatën tuaj dhe do t?ju japë shumë mundësi të bukura për të jetuar me partnerin/en tuaj. Beqarët do të kenë mundësi të bëjnë gjëra që lidhe Sun, 21 Oct 2018 22:58:02 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/horoskopi-dielli-dhe-merkuri-jane-ne-favorin-tuaj-priten-mundesi-te-reja-ne-dashuri/427849/ Mësoni arsyen pse stjuardesat i mbajnë duart mbrapa të lidhura //www.albeu.com/lifestyle/mesoni-arsyen-pse-stjuardesat-i-mbajne-duart-mbrapa-te-lidhura/427848/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/ja_ku_qendrojne_stjuardesat.jpg" border="0" align="left">ë gjithëve ju ka rastisur të udhëtoni me avion për pushime apo për punë, e me siguri e keni vënë re që stjuardesat i mbajnë duart e vendosura pas kur përshëndesin pasagjerët, apo kur ato janë duke u shërbyer atyre në hapësirën në avion. Më poshtë ne po radhisim disa nga arsyet pse ato i mbajnë du Sun, 21 Oct 2018 22:39:37 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/mesoni-arsyen-pse-stjuardesat-i-mbajne-duart-mbrapa-te-lidhura/427848/ Nëse harroni shpesh gjatë shtatzanisë, tregon këtë gjë për fëmijën që do vijë në jetë //www.albeu.com/lifestyle/nese-harroni-shpesh-gjate-shtatzanise-tregon-kete-gje-per-femijen-qe-do-vije-ne-jete/427844/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/kafe-shtatzane.jpg" border="0" align="left">Për gratë shtazanë ka disa gojëdhëna që mund ta dallojnë pa pasur nevojë për të bërë një eko. Gojëdhëna të tilla janë transmetuar brez pas brezi, por së fundmi ka ndodhur diçka e çuditshme. Shkenca bazohet tek gojëdhënat. Disa mjekë kanadezë kanë bërë një studim bazuar mbi këto gojëdhëna, dhe kan Sun, 21 Oct 2018 22:38:21 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/nese-harroni-shpesh-gjate-shtatzanise-tregon-kete-gje-per-femijen-qe-do-vije-ne-jete/427844/ Si të zvogëloni dëmin që sjell sheqeri duke ngrënë këto ushqime //www.albeu.com/lifestyle/si-te-zvogeloni-demin-qe-sjell-sheqeri-duke-ngrene-keto-ushqime/427857/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/frutaa.png" border="0" align="left">Zvogëloni dëshirën e panevojshme të sheqerit duke ngrënë këto ushqime: Avokado Përveç pasurimit të dietës tuaj me yndyra të shëndetshme, nëse hani një avokado për disa orë pas drekës, mund të ulni preferencën tuaj të sheqerit. Ushqim i fermentuar Mund të jetë zgjedhje e çuditshme, por ushqim Sun, 21 Oct 2018 20:38:21 +0200 //www.albeu.com/lifestyle/si-te-zvogeloni-demin-qe-sjell-sheqeri-duke-ngrene-keto-ushqime/427857/