Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Recetë për kek me mollë http://www.albeu.com/receta-gatimi/recete-per-kek-me-molle/349838/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/kek_me_molle1.jpg" border="0" align="left">Përbërësit: 2 mollë gjysmë filxhan çaji gjalpë 2 vezë 1 gotë sheqer 2 gota miell 1 lugë çaji sodë buke gjysmë luge çaji kripë 1 lugë çaji kanellë 1 lugë çaji karafil sheqer pluhur Përgatitja: 1 Qëroni mollët, pastrojini dhe prejini në copa të vogla. Shtoni gjalpin, vezët dhe sheqeri Sun, 19 Nov 2017 16:53:41 +0100 http://www.albeu.com/receta-gatimi/recete-per-kek-me-molle/349838/ Shëroni ndrydhjen e këmbës me këto hapa praktikë http://www.albeu.com/lifestyle/sheroni-ndrydhjen-e-kembes-me-keto-hapa-praktike/349820/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ndrydhja-kyqit-500x383.jpg" border="0" align="left">Çfarë është ndrydhja apo distorcioni i kaviljes? Ndrydhja është një dëmtim i ligamenteve që mbajnë kaviljen. Cdo ditë ka shumë persona që pësojnë ndrydhje të kaviljes. Ligamentet në pjesën e jashtme të kaviljes janë ato që dëmtohen më shpesh kur këmba gjatë lëvizjes ndrydhëse rrotullohet nga brenda Sun, 19 Nov 2017 16:11:51 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/sheroni-ndrydhjen-e-kembes-me-keto-hapa-praktike/349820/ Shtoni uthull të bardhë kur lani rrobat në lavatriçe, rezultat mahnitës http://www.albeu.com/lifestyle/shtoni-uthull-te-bardhe-kur-lani-rrobat-ne-lavatrice-rezultat-mahnites/349696/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/uthull3.jpg" border="0" align="left">Lavatriçja është një elektroshtëpiake me vlerë shumë të madhe në shtëpi. Por ama përdorimi i shpeshtë i saj shkakton edhe shkatërrim të shpejtë. Myku dhe detergjentët mund të prishin funksionet normale të lavatriçes. Siç pastron rrobat edhe lavatriçja ka nevojë për t?u pastruar! Një nga më Sat, 18 Nov 2017 23:42:28 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/shtoni-uthull-te-bardhe-kur-lani-rrobat-ne-lavatrice-rezultat-mahnites/349696/ Dilema e madhe, a duhet fjetur me flokët e lagura? http://www.albeu.com/lifestyle/dilema-e-madhe-a-duhet-fjetur-me-floket-e-lagura/349692/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/floku_i_bute.jpg" border="0" align="left">Të flesh apo jo me flokë të lagur? Fillimisht, le t?i themi disa gjëra hapur. Ka disa arsye pse ka mendime të përbashkëta pse nuk duhet të flesh me flokë të lagur. Për fillestarët, argumenti është që kur flokët janë të lagur, majat e tyre mund të thyhen. Po ashtu, nëse fle me flokë të lagur dhe Sat, 18 Nov 2017 23:28:04 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/dilema-e-madhe-a-duhet-fjetur-me-floket-e-lagura/349692/ Disa "hile" të vogla për vajzat që duan të kujdesen për veten http://www.albeu.com/lifestyle/disa-hile-te-vogla-per-vajzat-qe-duan-te-kujdesen-per-veten/349647/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/36ac2b4c7c6f71c6b6e36a4b6527d340.jpg" border="0" align="left">1 Vendosni vazelinë para parfumit! Nëse doni që parfumi juaj të qëndrojë gjatë gjithë ditës në trupin tuaj (kur e keni ndarë mendjen që nuk do bëni dush), vendosni vazelinë përpara se të lyheni me parfum. Ajo do të ndihmojë që aroma të ndihet për më gjatë. 2 Përdorni filtrat e kafes!Sa herë Sat, 18 Nov 2017 20:16:30 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/disa-hile-te-vogla-per-vajzat-qe-duan-te-kujdesen-per-veten/349647/ Disa sekrete për t'i mbajtur më gjatë lulet të freskëta http://www.albeu.com/lifestyle/disa-sekrete-per-ti-mbajtur-me-gjate-lulet-te-fresketa/349606/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/20140112201749406.jpg" border="0" align="left">Padyshim që lulet janë një detaj shumë i bukur dhe shumë prej njerëzve preferojnë edhe ti mbajnë në shtëpi. Por ama edhe lulet kërkojnë kujdesine tyre. Ja disa "hile" të thjeshta për ti bërë ato të rrijnë të freskëta më gjatë në vazo: Lëngje të gazuara Në një vazo me lule, hidhni 60 ml lën Sat, 18 Nov 2017 17:42:44 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/disa-sekrete-per-ti-mbajtur-me-gjate-lulet-te-fresketa/349606/ Si të gatuajmë pastiço me vezë dhe qumësht http://www.albeu.com/receta-gatimi/si-te-gatuajme-pastico-me-veze-dhe-qumesht/349590/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/pasticc.jpg" border="0" align="left">Mos u mendoni dy herë se çfarë do të gatuani sot për drekë, e kemi bërë ne: Një tavë të shijshme me pastiço. Ideale për këtë vakt, mjaft e shijshme me produkte që të gjithë i kemi në frigoriferin tonë dhe shumë e lehtë për t?u gatuar. Përbërësit: 300 gr pasta 400 ml qumësht 3 vezë djath i Sat, 18 Nov 2017 16:50:11 +0100 http://www.albeu.com/receta-gatimi/si-te-gatuajme-pastico-me-veze-dhe-qumesht/349590/ Përdorni limon kundër gurëve në veshka http://www.albeu.com/shendetesi/perdorni-limon-kunder-gureve-ne-veshka/349571/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/veshka5.jpg" border="0" align="left">Gurët në veshka janë një shqetësim real dhe më poshtë janë disa këshilla se si të parandalohen gurët e veshkave me ushqimin e përditshëm. Ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëve të veshkave e dinë që është një nga dhimbjet më të forta që mund t?i përjetojë njeriu, madje edhe më të forta se dhimbj Sat, 18 Nov 2017 16:05:23 +0100 http://www.albeu.com/shendetesi/perdorni-limon-kunder-gureve-ne-veshka/349571/ Receta për makarona me salcë domate dhe ton peshku http://www.albeu.com/lifestyle/receta-per-makarona-me-salce-domate-dhe-ton-peshku/349451/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/makaronaaa.jpg" border="0" align="left">Përbërësit: 400 gr makarona 400 gr salcë 300 gr ton 1 spec i kuq 2 thelpinj hudhër Pak trumëz ½ tufë majdanoz Kripë Piper i zi Përgatitja: Vendosim makaronat të ziejnë në ujë me kripë. Ndërkohë përgatisim salcën shoqëruese duke kaurdisur me 2 lugë gjelle vaj ulliri hudhrat, trumzën, Fri, 17 Nov 2017 23:41:58 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/receta-per-makarona-me-salce-domate-dhe-ton-peshku/349451/ Si të largoni rrudhat me maske me aloe vera dhe pastë dhëmbësh http://www.albeu.com/lifestyle/si-te-largoni-rrudhat-me-maske-me-aloe-vera-dhe-paste-dhembesh/349445/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/aloe1.jpg" border="0" align="left">Kanë filluar të të dalin ato rrudhat poshtë dhe në anë të syve? Mos i merr inat se me pak punë mund t`i zbehësh. Ato që të duhen janë pak gjëra. Pastë dhëmbësh Lëng domate Kapsula me Vitamin E Xhel Aloe Vera Në një tas të pastër hidh gjysmë lugë pastë dhëmbësh. Shto edhe gjysmë lugë x Fri, 17 Nov 2017 23:15:20 +0100 http://www.albeu.com/lifestyle/si-te-largoni-rrudhat-me-maske-me-aloe-vera-dhe-paste-dhembesh/349445/