Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Florian Marku "dërrmon" në vetëm dy minuta serbin Suskavceviç http://www.albeu.com/kosove/florian-marku-derrmon-ne-vetem-dy-minuta-serbin-suskavcevic/301711/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/marku10.jpg" border="0" align="left">Florian Marku fitoi pak minuta më parë ndeshjen e sotme ndaj serbo-boshnjakut Stefan Suskavcevic. Ndeshja zgjati vetëm dy minuta duke përfunduar me fitoren e Markut. Ai u vu në vështirësi vetëm në fillim të saj pasi Suskavcevic e lidhi Markun duke e mbajtur afër tij. I pranishëm në fitoren Sun, 23 Apr 2017 23:07:15 +0200 http://www.albeu.com/kosove/florian-marku-derrmon-ne-vetem-dy-minuta-serbin-suskavcevic/301711/ Barça fiton në ekstrem, ndiqni golat e "El Clasico-s" (VIDEO) http://www.albeu.com/maqedoni/barca-fiton-ne-ekstrem-ndiqni-golat-e-el-clasico-s-video/301709/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/messs1.jpg" border="0" align="left">Ishte vërtetë një derbi ajo mes Real Madrid dhe Barcelonës sonte me spektakël dhe shumë gola të dhuruar. Casemiro dërgoi në avantazh madrilenët në minutën e 28, rezultat i cili u barazua nga Messi 5 minuta më vonë. Ivan Rakitiç kaloi miqtë në avantazh në minutën e 73, ndërkohë që 9 minuta më Sun, 23 Apr 2017 22:55:11 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/barca-fiton-ne-ekstrem-ndiqni-golat-e-el-clasico-s-video/301709/ Plas sherri mes Melanie dhe Ivankës në familjen Trump (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/kosove/plas-sherri-mes-melanie-dhe-ivankes-ne-familjen-trump-foto-lajm/301698/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/melania6.jpg" border="0" align="left">Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump e ka marrë shpesh vajzën e tij të madhe Ivanka, si shoqëeruese në takime të ndryshme të tij duke shkaktuar tensione në familjen presienciale, shkruan Vanity Fair, përcjell Albeu.com. Në shkrimin e saj të sotëm, revista prestigjioze i referohet dy burimeve nga Sh Sun, 23 Apr 2017 22:47:34 +0200 http://www.albeu.com/kosove/plas-sherri-mes-melanie-dhe-ivankes-ne-familjen-trump-foto-lajm/301698/ Mohoi origjinën shqiptare, ja si u prit "Beyonce" e Greqisë (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/maqedoni/mohoi-origjinen-shqiptare-ja-si-u-prit-beyonce-e-greqise-foto-lajm/301706/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/keng2.png" border="0" align="left">Konsiderohet si Beyonce e Greqisë, por në të vërtetë, Eleni Foureira është me origjinë shqiptare. Këngëtarja është sot një emër i famshëm në botë, por në vendin tonë ajo u bë e njohur pasi mohoi publikisht origjinën shqiptare në Greqi. E sulmuar nga adhuruesit shqiptarë, vajza nga Fieri u det Sun, 23 Apr 2017 22:07:12 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/mohoi-origjinen-shqiptare-ja-si-u-prit-beyonce-e-greqise-foto-lajm/301706/ Japonezët i bashkohen SHBA-ve në frontin kundër Koresë së Veriut (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/maqedoni/edhe-japonezet-i-bashkohen-shba-ve-ne-frontin-kunder-korese-se-veriut-foto-lajm/301704/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/aeroplanmbatese.jpg" border="0" align="left">Aeroplanmbajtësja amerikane që po lundron drejt Gadishullit Korean, po shoqërohet tani nga dy destrojerë japonezë. Njësia lundruese filloi manovrat e përbashkëta detare sot në Paqësorin perëndimor. Aeroplanmbajtësja amerikane USS Carl Vinson, e cila shoqërohet edhe nga një destrojer amerikan i Sun, 23 Apr 2017 21:47:38 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/edhe-japonezet-i-bashkohen-shba-ve-ne-frontin-kunder-korese-se-veriut-foto-lajm/301704/ Krasniqi sulmon Mustafën: Largohu e mos mashtro, je i pafuqishëm http://www.albeu.com/kosove/krasniqi-sulmon-mustafen-largohu-e-mos-mashtro-je-i-pafuqishem/301674/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/jakupi-mustafa.jpg" border="0" align="left">Ish-Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi i ka kërkuar Isa Mustafës të largohet nga posti i Kryeministrit. Ai ka kërkuar nga Kryetari i LDK-së të mos mashtrojë pasi është i pafuqishëm për të marrë vendime strategjike për Kosovën. ?Kur nuk dinë të qeverisësh, nuk guxon të marrësh vendime për vendin, Sun, 23 Apr 2017 17:48:26 +0200 http://www.albeu.com/kosove/krasniqi-sulmon-mustafen-largohu-e-mos-mashtro-je-i-pafuqishem/301674/ Mustafa: Po rrezikojmë liberalizimin duke kërkuar zgjedhje të reja http://www.albeu.com/kosove/mustafa-po-rrezikojme-liberalizimin-duke-kerkuar-zgjedhje-te-reja/301650/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/mustafa100.jpg" border="0" align="left">Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shpërthyer ndaj një iniciative të opozitës që e ka ndërmarr për ta rrëzuar Qeverinë. Mustafa ka thënë se vendit i shkaktohet miliona euro humbje, dhe dështojnë shumë iniciativa që janë nisur. Mustafa ka ironizuar edhe me sondazhet, që disa parti i nxorrën Sun, 23 Apr 2017 16:17:07 +0200 http://www.albeu.com/kosove/mustafa-po-rrezikojme-liberalizimin-duke-kerkuar-zgjedhje-te-reja/301650/ Bashkim me Kosovën? Gjuriq: Rama e Thaçi po tmerrojnë serbët http://www.albeu.com/maqedoni/bashkim-me-kosoven-gjuriq-rama-e-thaci-po-tmerrojne-serbet/301621/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/rama-hasha.jpg" border="0" align="left">Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët që jetojnë në Kosovë janë tmerruar kur kanë dëgjuar deklaratat e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit për Shqipërinë e Madhe dhe bashkimin e shqiptarëve në një shtet. Por sipas tij këtë gjë nuk do ta lejonte kurrë Serbia Sun, 23 Apr 2017 12:58:53 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/bashkim-me-kosoven-gjuriq-rama-e-thaci-po-tmerrojne-serbet/301621/ NATO në gjendje alarmi, 870 misione për vitin 2016 (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/bota/nato-ne-gjendje-alarmi-870-misione-per-vitin-2016-foto-lajm/301595/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/image6.jpg" border="0" align="left">Si kurrë më parë që nga koha e Luftës së Ftohtë NOTO ka rritur numrin e fluturimeve për shkak të sinjaleve të alarmit. Mësohet se të paktën 780 fluturime të tilla kanë qenë të lidhura me avionët rusë. Patrullim i NATO-s në Balltik Avionët luftarakë të NATO-s kanë kryer në vitin 201 Sun, 23 Apr 2017 10:33:28 +0200 http://www.albeu.com/bota/nato-ne-gjendje-alarmi-870-misione-per-vitin-2016-foto-lajm/301595/ Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme http://www.albeu.com/shqiperi/kosova-drejt-zgjedhjeve-te-parakohshme/301584/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/kosove32.jpg" border="0" align="left">Pas dështimit të koalicionit qeverisës për t?i çuar përpara proceset e mëdha, zgjedhjet e parakohshme nacionale konsiderohen të jenë të pashmangshme. Përderisa përfaqësues të PDK-së, partnerit të koalicionit qeverisës, shprehen të gatshëm për zgjedhje, përfaqësues të ekzekutivit (nga LDK-ja) thon Sun, 23 Apr 2017 09:49:33 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/kosova-drejt-zgjedhjeve-te-parakohshme/301584/