Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Lum ai dhëndërr që e ka këtë nuse, shikoni çfarë ka në dorë //www.albeu.com/kosove/lum-ai-dhenderr-qe-e-ka-kete-nuse-shikoni-cfare-ka-ne-dore/415181/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/nusengagezimi.jpg" border="0" align="left">Vera është sezoni i dasmave në vendin tonë, e kur jemi te dasmat menjëherë na shkon në mend mënyra e festimit të tyre nga populli shqiptar. Burrat përpiqen të tregojnë trimëri duke shtënë me armë në ajër. E megjithatë një nuse që me shumë gjasë nga Turqia na le prapa me mënyrën e festimit. E v Wed, 15 Aug 2018 16:10:54 +0200 //www.albeu.com/kosove/lum-ai-dhenderr-qe-e-ka-kete-nuse-shikoni-cfare-ka-ne-dore/415181/ Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata (FOTO&VIDEO) //www.albeu.com/foto-lajm/ne-kete-qytet-te-norvegjise-ndodh-dicka-e-magjishme-sa-here-qe-bie-nata-fotovideo/385046/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/loft.jpg" border="0" align="left">Reine ndodhet në ishujt Lofoten të Norvegjisë. Tipari i tij më simpatik janë shtëpitë, kryesisht ngjyrë vishnjë që dallojnë gjatë dimrit nga bora e cila mbulon shpatet e malit Reinebringen që duket në sfond. 1. Banohet vetëm nga 300 banorë, të cilët kryesisht merren me peshkimin. Edhe pse konside Wed, 08 Aug 2018 09:39:44 +0200 //www.albeu.com/foto-lajm/ne-kete-qytet-te-norvegjise-ndodh-dicka-e-magjishme-sa-here-qe-bie-nata-fotovideo/385046/ Krijesa të pazakonta që duken sikur kanë dalë nga librat (FOTO LAJM) //www.albeu.com/kuriozitete/krijesa-te-pazakonta-qe-duken-sikur-kane-dale-nga-librat-foto-lajm/372610/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/fff4.jpg" border="0" align="left">Në veprat e tyre, shkrimtarët e shkencave fantazive përpiqen të krijojnë krijesa të pazakonshme që do të mahnisin imagjinatën e lexuesit. Sidoqoftë, ndonjëherë nuk ka nevojë për të bërë gjëra të tilla, sepse disa krijesa të çuditshme jetojnë në botën tonë, përcjell albeu.com Shihni krijimet e Mon, 02 Jul 2018 19:43:13 +0200 //www.albeu.com/kuriozitete/krijesa-te-pazakonta-qe-duken-sikur-kane-dale-nga-librat-foto-lajm/372610/ Fotoja e gruas i ka tmerruar njerëzit, çfarë fshihet pas saj? //www.albeu.com/kuriozitete/fotoja-e-gruas-i-ka-tmerruar-njerezit-cfare-fshihet-pas-saj/372599/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/fotoo50.jpg" border="0" align="left">Të dalësh në piknik mund të duket demode sot, por megjithatë kjo grua me sa duket ka zgjedhur vendin më të papërshtatshëm për të kaluar një pasdite të këndshme. Gruaja duket e pavetëdijshme për faktin se ajo është ulur buzë një shkëmbi të plasaritur dhe nga momenti në moment mund t?ja thyejë qafë Mon, 02 Jul 2018 16:04:12 +0200 //www.albeu.com/kuriozitete/fotoja-e-gruas-i-ka-tmerruar-njerezit-cfare-fshihet-pas-saj/372599/ Era publikon pamjet e para të klipit për këngën e Kampionatit Botëror (FOTO LAJM) //www.albeu.com/showbiz/era-publikon-pamjet-e-para-te-klipit-per-kengen-e-kampionatit-boteror-foto-lajm/402119/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/eraliv.jpg" border="0" align="left">Është bërë tashmë traditë që në çdo kompeticion të rëndësishëm futbolli evropian ose botëror, përzgjidhet një këngë e cila është zyrtare. Duket se këtë herë Rusia zgjodhi që pjesë e këngës të ishte edhe Era Istrefi. ?Live it up? titullohet kjo këngë, e cila vjen me ritme ritmike. Duket se kë Wed, 06 Jun 2018 08:58:37 +0200 //www.albeu.com/showbiz/era-publikon-pamjet-e-para-te-klipit-per-kengen-e-kampionatit-boteror-foto-lajm/402119/ Vigjilja e Pashkës, njihuni me ritet e katolikëve në pritjen e ditës së "Ringjalljes" //www.albeu.com/argetim/vigjilja-e-pashkes-njihuni-me-ritet-e-katolikeve-ne-pritjen-e-dites-se-ringjalljes/386115/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/pashke3.jpg" border="0" align="left">Pashka është festa më e madhe në kalendarin liturgjik, e ndoshta për këtë arsye, festimet për këtë festë nga besimtarët nisin tre ditë përpara. Albana Kashneti është një besimtare katolike, e cila në familjen e saj është rritur që në vegjëli me ritet e kësaj feje. Ajo tregon se besimtarët mbajnë Sat, 31 Mar 2018 17:47:54 +0200 //www.albeu.com/argetim/vigjilja-e-pashkes-njihuni-me-ritet-e-katolikeve-ne-pritjen-e-dites-se-ringjalljes/386115/ E quajtën "përbindësh" për shkak të syve, historia prekëse e 8-vjeçarit (FOTO LAJM) //www.albeu.com/argetim/e-quajten-perbindesh-per-shkak-te-syve-historia-prekese-e-8-vjecarit-foto-lajm/386094/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/femije168.jpg" border="0" align="left">Abushe jeton në jug të Etiopisë. Djaloshi 8-vjeçar ka mahnitur botën me sytë e tij të veçantë. Në fshatin e tij , atë e cilësonin si "përbindëshi" pasi askush nuk kishte parë sy të tillë më parë. Djaloshi vuan nga sindroma "Waardenburg" dhe një nga karakteristikat e kësaj sindrome është hapësi Sat, 31 Mar 2018 17:00:02 +0200 //www.albeu.com/argetim/e-quajten-perbindesh-per-shkak-te-syve-historia-prekese-e-8-vjecarit-foto-lajm/386094/ Dikur i thonin "rosë e shëmtuar", tani është modelja më e famshme në botë (FOTO LAJM) //www.albeu.com/bota/dikur-i-thonin-rose-e-shemtuar-tani-eshte-modelja-me-e-famshme-ne-bote-foto-lajm/386078/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/modele20.jpg" border="0" align="left">Ia Östergren është një modele suedeze e cila ka këmbë shumë të gjata. Sot, ajo ka mijëra admirues, por dikur ajo tallej nga të gjithë në shkollë për fizikën e saj të pazakontë duke e cilësuar si një rosë të shëmtuar, përcjell albeu.com Historia e kësaj modeleje vërteton se ne bëhemi të bukur Sat, 31 Mar 2018 16:41:05 +0200 //www.albeu.com/bota/dikur-i-thonin-rose-e-shemtuar-tani-eshte-modelja-me-e-famshme-ne-bote-foto-lajm/386078/ Njihuni me transformimet më befasuese të njerëzve (FOTO LAJM) //www.albeu.com/foto-lajm/njihuni-me-transformimet-me-befasuese-te-njerezve-foto-lajm/386070/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/vajza446.jpg" border="0" align="left">Keni ndonjë foto nga e kaluara dhe jeni betuar që kurrë të mos ia tregoni askujt? Është koha për ta publikuar atë! Hashtag-u #2012vs2018 po bëhet viral në internet. Bëhet fjalë për njerëz që krahasojnë veten me mënyrën si dukeshin para 6 viteve më parë dhe si duken tani. Disa ndryshojnë nga pr Sat, 31 Mar 2018 16:30:02 +0200 //www.albeu.com/foto-lajm/njihuni-me-transformimet-me-befasuese-te-njerezve-foto-lajm/386070/ Ju duhet vetëm pak kreativitet dhe kopshti juaj shndërrohet në parajsë (FOTO LAJM) //www.albeu.com/foto-lajm/ju-duhet-vetem-pak-kreativitet-dhe-kopshti-juaj-shnderrohet-ne-parajse-foto-lajm/386052/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/kopesh.jpg" border="0" align="left">Kemi hyrë në stinën e luleve dhe të gjelbërimit, e ajo se çfarë na shkon ndër mend është zbukurimi i kopshtit tonë me lule e bimë të ndryshme. Ndonjëherë me diçka shumë të thjeshtë mund të bësh diçka tjetër të bukur, vetëm që nevojitet dashuria dhe kreativiteti. Natyrisht që kësaj pune duhet t?i Sat, 31 Mar 2018 16:00:10 +0200 //www.albeu.com/foto-lajm/ju-duhet-vetem-pak-kreativitet-dhe-kopshti-juaj-shnderrohet-ne-parajse-foto-lajm/386052/