Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator 20 vjet nga masakra më e madhe në '97, u vranë 24 veta në vetëm 2 orë (VIDEO) http://www.albeu.com/shqiperi/20-vjet-nga-masakra-m-e-madhe-n-97-u-vran-24-veta-n-vetm-2-or-/296215/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/levannn.jpg" border="0" align="left">Masakra e Levanit konsiderohet si më e madhja që ndodhi gjatë trazirave të vitit 1997 ku në rrethana ende të paqarta u vranë 24 persona gjatë një përplasjeje me armë që zgjati dy orë. Sot u mbushën plot 20 vite që nga ajo ditë. Albeu.com risjell në vëmendje atë ngjarje, e cila ende nuk është zba Wed, 29 Mar 2017 15:11:02 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/20-vjet-nga-masakra-m-e-madhe-n-97-u-vran-24-veta-n-vetm-2-or-/296215/ Aeroporti i Madeiras merr emrin "Ronaldo", por shkëlqen dhe Georgina (FOTO) http://www.albeu.com/foto-lajm/georgina-shoqron-t-dashurin-n-aeroportin-q-merr-emrin-ronaldo/296213/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ronaldo-georgina.jpg" border="0" align="left">Duke filluar nga sot aeroporti i ishullit që ndodhet në Madeira do të marrë emrin ?Aeroporto Cristiano Ronaldo?. Ylli portugez ishte i pranishëm në ceremoninë e sotme së bashku me të dashurën Georgina Rodriguez. Ronaldo ishte veshur me një kostum shumë elegantë, ndërkohë që bukuroshja spanjolle Wed, 29 Mar 2017 15:08:59 +0200 http://www.albeu.com/foto-lajm/georgina-shoqron-t-dashurin-n-aeroportin-q-merr-emrin-ronaldo/296213/ Favorizoi lirimin e Lul Berishës, gjykata lë të lirë ish-drejtori i Burgjeve të Durrësit http://www.albeu.com/shqiperi/favorizoi-lirimin-e-lul-berishs-gjykata-l-t-lir-ish-drejtori-i-bu/296214/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Astrit-Kote.png" border="0" align="left">Është liruar nga burgu ish-drejtori i Burgjeve të Durrësit Astrit Kotaj duke marrë masën e sigurisë nga Gjykata e Lartë ?detyrim paraqitje. Astrit Kotaj akuzohet se favorizoi lirimin e Lulzim Berishës. Në muajin shkurt, Gjykata e Apelit në Durrës kishte vendosur ?arrest me burg? për drejtorin e Wed, 29 Mar 2017 15:08:38 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/favorizoi-lirimin-e-lul-berishs-gjykata-l-t-lir-ish-drejtori-i-bu/296214/ EMRI/ Vodhi një Volkswagen dhe arratiset, arrestohet 33-vjeçarin pas 20 minutash ndjekje http://www.albeu.com/shqiperi/emri-vodhi-nj-volkswagen-dhe-arratiset-arrestohet-33-vjearin-pas-2/296212/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/arres14.jpg" border="0" align="left">Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 33-vjeçar pasi akuzohet se ka vjedhur një makinë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ka vënë në pranga shtetasin Zenel Bajramin pasi kreu vjedhjen e një automjeti tip Volksëagen Transporter. Sipas policisë, ditën e djeshme rreth orës, 18:20, ky Wed, 29 Mar 2017 15:04:46 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/emri-vodhi-nj-volkswagen-dhe-arratiset-arrestohet-33-vjearin-pas-2/296212/ Tusk sërish në Maqedoni për krizën në vend http://www.albeu.com/maqedoni/tusk-srish-n-maqedoni-pr-krizn-n-vend/296211/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/tusk_ivanov.jpg" border="0" align="left">Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, pritet të jetë sërish javën e ardhshme në Maqedoni. Lajmin e kanë konfirmuar burime diplomatike nga Brukseli. Korrespondenti i MIA-s nga kryeqendra evropiane tha se arsyeja për vizitën e njeriut e parë të Këshillit Evropian është kriza migruese, roli i Wed, 29 Mar 2017 15:04:35 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/tusk-srish-n-maqedoni-pr-krizn-n-vend/296211/ EMRI/ 70 vjedhje në 3 muaj, arrestohet ?skifteri? 20-vjeçar nga Shqipëria http://www.albeu.com/shqiperi/emri-70-vjedhje-n-3-muaj-arrestohet-skifteri-20-vjear-nga-shqip/296210/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/shqit.jpg" border="0" align="left">Policia italiane ka arritur të vë në pranga një 20 vjeçar me origjinë nga Shqipëria pasi ishte kthyer në makthin e italianëve. Burime zyrtare bëjnë me dije se arrestimi i të riut nga Shqipëria të identifikuar si Mane Xhelaj, erdhi pas 70 vjedhje apartamentesh të bëra nga nëntori i vitit 2016 në Wed, 29 Mar 2017 15:02:23 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/emri-70-vjedhje-n-3-muaj-arrestohet-skifteri-20-vjear-nga-shqip/296210/ Ibrahimi-VMRO-së: T'ju vijë turp që po talleni me qytetarët http://www.albeu.com/maqedoni/ibrahimi-vmro-s-tju-vij-turp-q-po-talleni-me-qytetart/296209/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ibrahimi6.png" border="0" align="left">Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Maqedonisë, i është drejtuar VMRO-së duke thënë se duhet t'u vijë turp që po tallen me qytetarët. "Ajo që dua ta shtroj si çështje është mënyra e realizimit të replikave. Ne nuk mund të jemi të verbër e as të shurdh Wed, 29 Mar 2017 15:00:47 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/ibrahimi-vmro-s-tju-vij-turp-q-po-talleni-me-qytetart/296209/ Spinaqi, bima që mbron sytë dhe trurin http://www.albeu.com/shendetesi/spinaqi-bima-q-mbron-syt-dhe-trurin/296206/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Spinach.jpg" border="0" align="left">Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur një ushqim i shkëlqyer për trurin. Kaliumi ndihmon në funksionimin e trurit. Spinaqi është i mbushur me antioksidantë, dhe mbron qelizat e trurit nga dëmtimi. Ai përmban gjithashtu folate, magnez dhe vitamina E dhe K që ndihmojnë në paran Wed, 29 Mar 2017 14:58:53 +0200 http://www.albeu.com/shendetesi/spinaqi-bima-q-mbron-syt-dhe-trurin/296206/ Gjermania: Ivanovi t'ia japë menjëherë mandatin shumicës parlamentare http://www.albeu.com/maqedoni/gjermania-ivanovi-tia-jap-menjher-mandatin-shumics-parlamentare/296208/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Sigmar_Gabriel1.jpg" border="0" align="left">Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Zigmar Gabriel, i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë që t'ia japë menjëherë mandatin shumicës parlamentare dhe t'i japë fund bllokadës së Maqedonisë. "Mendoj se është e nevojshme që edhe njëherë t'i kërkohet presidentit Ivanov dhe nga partitë parlamentare që të Wed, 29 Mar 2017 14:55:03 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/gjermania-ivanovi-tia-jap-menjher-mandatin-shumics-parlamentare/296208/ Racizëm në mes të Tiranës, shoferi i autobusit nuk i dhimbset vajza rome: "Kështu e kanë gabelët" (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/foto-lajm/racizm-n-mes-t-tirans-shoferi-i-autobusit-nuk-i-dhimbset-vajza-ro/296207/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/racizem11.jpg" border="0" align="left">Përvecc qendrimit jashtë ccdo limiti kohor në stacione, mbi mbushjes, arrogancës së shoferëve dhe fatorinove si edhe ccmimit të rritur të biletave, qytetarët që udhëtojnë në urbanët e Tiranës bëhen shpesh edhe dëshmitar të shfaqjeve të racizmit në mënyrë të hapur ndaj romëve. Një denoncim i dërgu Wed, 29 Mar 2017 14:52:24 +0200 http://www.albeu.com/foto-lajm/racizm-n-mes-t-tirans-shoferi-i-autobusit-nuk-i-dhimbset-vajza-ro/296207/ I fejuari i Marina Farës dikur në një marrëdhënie me këngëtaren shqiptare (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/foto-lajm/i-fejuari-i-marina-fars-dikur-n-nj-marrdhnie-me-kngtaren-shqipt/296204/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/MARINA36.jpg" border="0" align="left">E njohur për format e saj joshëse dhe jetën luksoze, vajza e këngëtares së famshme Eli Fara, Marina, ka arritur të bëjë për vete shumë fansa. Bukuroshja seksi festoi disa ditë më parë 31-vjetorin dhe në të njëjtën ditë publikoi për herë të parë edhe të fejuarin. Teksa publikoi foto në rrjetet soc Wed, 29 Mar 2017 14:50:34 +0200 http://www.albeu.com/foto-lajm/i-fejuari-i-marina-fars-dikur-n-nj-marrdhnie-me-kngtaren-shqipt/296204/ Mançevski ironizon zgjerimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ja se ku http://www.albeu.com/maqedoni/manevski-ironizon-zgjerimin-e-protestave-kundr-gjuhs-shqipe-ja-se-/296205/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/damjan_mancevski1.jpg" border="0" align="left">Deputeti i LSDM-së Damjan Mançevski ka paraljmëruar se Gruevski sikur edhe një ditë të shpëtojë nga burgu, do vijojë të përhapë protestat kundër gjuhës shqipe Në Idrizovë dhe Shutkë. "Për Nikolla Gruevskin edhe një ditë të shpëtojë nga burgu, ju vazhdoni ta bllokoni Kuvendin, kurse për atë qyteta Wed, 29 Mar 2017 14:50:27 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/manevski-ironizon-zgjerimin-e-protestave-kundr-gjuhs-shqipe-ja-se-/296205/ Haradinaj i bën thirrje Serbisë: Mos luajë me qytetarët e Kosovës http://www.albeu.com/kosove/haradinaj-i-bn-thirrje-serbis-mos-luaj-me-qytetart-e-kosovs/296203/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Daut-Haradinaj3.jpg" border="0" align="left">Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se janë pro përmirësimit të raporteve me Serbinë, por jo duke dhënë vetëm Kosova. Haradinaj bëri thirrje që të ndërpritet menjëherë dialogu me Serbinë dhe i bën thirrje asaj që të mos luajë me qytetarët e Kosovës. Wed, 29 Mar 2017 14:45:52 +0200 http://www.albeu.com/kosove/haradinaj-i-bn-thirrje-serbis-mos-luaj-me-qytetart-e-kosovs/296203/ LSI vazhdon presionin ndaj Ramës: S'ka zgjedhje pa Lulzim Bashën http://www.albeu.com/shqiperi/lsi-vazhdon-presionin-ndaj-rams-ska-zgjedhje-pa-lulzim-bashn/296202/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ramameta8.jpg" border="0" align="left">Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Luan Rama e sheh të pamundur zhvillimin e zgjedhjeve pa pjesëmarrjen e opozitës. I pyetur për qendrimin e LSI-së për bojkotin e opozitës, ai deklaroi se demokracia nuk e lejon këtë gjë duke nxitur palët që të ulen për të gjetur gjuhën e përbashkët. "Pa op Wed, 29 Mar 2017 14:43:24 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/lsi-vazhdon-presionin-ndaj-rams-ska-zgjedhje-pa-lulzim-bashn/296202/ Avokatja Eni Çbani bie në peshë, zbulohet mënyra (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/showbiz/avokatja-eni-bani-bie-n-pesh-zbulohet-mnyra-foto-lajm/296201/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/eni4.jpg" border="0" align="left">Avokatja e njohur Eni Çobani e cila ka bërë për vete shumë fansa me rubrikën "Shihemi në gjyq" cilësohet si një ndër gratë e rralla, së cilës mbipesha nuk ia ka zbehur sharmin. Përtej aftësive të padiskutushme të profesionit të saj, zonja Çobani i dedikohet pamjes së saj të jashtme. Por kohët Wed, 29 Mar 2017 14:42:30 +0200 http://www.albeu.com/showbiz/avokatja-eni-bani-bie-n-pesh-zbulohet-mnyra-foto-lajm/296201/ Tuntev-VMRO-së: Tërhiquni nga Platforma e Bullgarisë http://www.albeu.com/maqedoni/tuntev-vmro-s-trhiquni-nga-platforma-e-bullgaris/296200/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/tuntev.jpg" border="0" align="left">Zgjedhja e kreut të parlamentit në Maqedoni, edhe në ditën e tretë të mbajtjes së seancës konstituive, konstituive është shoqëruar me debate të mëdha mes VMRO-së dhe deputetëve të LSDM-së e atyre shqiptarë. Por, deputeti Tomisllav Tuntev deputetët e VMRO-DPMNE-së, gjatë fjalës së tij i ka bërë t Wed, 29 Mar 2017 14:41:29 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/tuntev-vmro-s-trhiquni-nga-platforma-e-bullgaris/296200/ Konfirmohet këputja e ligamentit, talenti i Juves mbyll sezonin http://www.albeu.com/sport/konfirmohet-kputja-e-ligamentit-pjaca-mbyll-para-kohe-sezonin-te-juv/296198/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/pjaca8.jpg" border="0" align="left">Ne pjesën e mbetur të sezonit Juventus do të tentojë të rrëmbejë të tre trofetë, Championsin, kampionatin dhe Kupën, por Massimiliano Allegri duhet ta bëjë këtë gjë pa patur ndihmën e Marko Pjacës. Talenti kroat ka pësuar një dëmtim të rëndë dje që do ta mbajë jashtë fushave për pjesën e mbetur Wed, 29 Mar 2017 14:39:02 +0200 http://www.albeu.com/sport/konfirmohet-kputja-e-ligamentit-pjaca-mbyll-para-kohe-sezonin-te-juv/296198/ Alimi lexon Platformën Shqiptare, ja reagimi i deputetëve të VMRO-së http://www.albeu.com/maqedoni/alimi-lexon-platformn-shqiptare-ja-reagimi-i-deputetve-t-vmro-s/296199/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ejup_alimi_kuvend.png" border="0" align="left">Deputeti i BDI-së, Ejup Alimi, gjatë fjalës së tij Kuvend, lexoi Platformën Shqiptare, për të vërtetuar se kjo Deklaratë nuk ka asnjë gjë të keqe dhe se ato që shkruhen aty janë vetëm kërkesat e shqiptarëve. Por, Ilija Dimovski i VMRO-së, nga ana tjetër e falënderoi Alimin duke i "konfirmuar se P Wed, 29 Mar 2017 14:34:31 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/alimi-lexon-platformn-shqiptare-ja-reagimi-i-deputetve-t-vmro-s/296199/ A është kjo gjyshja më e bukur në të gjithë botën? (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/foto-lajm/a-sht-kjo-gjyshja-m-e-bukur-n-t-gjith-botn-foto-lajm/296166/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/gjyshe10.jpg" border="0" align="left">Ajo është cilësuar si gjyshja më tërheqëse në të gjithë botën nga rrjetet sociale. Blogerja 47 vjeçare rej kohësh, është kthyer në yllin e rrjetit dhe ka 157 mijë ndjekës në Instagram. Ajo poston gjithmonë me hashtagun grandmotherthalovesfashion (gjyshja që pëlqen modën). Zaklina është ed Wed, 29 Mar 2017 14:32:54 +0200 http://www.albeu.com/foto-lajm/a-sht-kjo-gjyshja-m-e-bukur-n-t-gjith-botn-foto-lajm/296166/ Sela: VMRO është kundër PSP-së sepse ka pranuar gjuhën shqipe http://www.albeu.com/maqedoni/sela-vmro-sht-kundr-psp-s-sepse-ka-pranuar-gjuhn-shqipe/296197/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/sela45.jpg" border="0" align="left">Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët ka akuzuar VMRO?DPMNE-në e Gruevskit se po aktron dhe se kanë tendeca për gjenocid ndaj një populli dhe se janë kundër PSP-së e jo ndaj gjuhës shqipe. "Ju keni tendeca për gjenocid ndaj një populli. Ju jeni kundër drejtësisë dhe prokurorisë speciale pasi ke Wed, 29 Mar 2017 14:32:28 +0200 http://www.albeu.com/maqedoni/sela-vmro-sht-kundr-psp-s-sepse-ka-pranuar-gjuhn-shqipe/296197/