Zaev takohet sot me Edi Ramën në Durrës
Pëlqej
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot në Durrës është nikoqir i takimit jo-formal të kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor, në të cilin do të marrë pjesë edhe eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han.

Në takim, do të marrin pjesë kryeministri, Zoran Zaev, udhëheqësi i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës Denis Xvizdiq, kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, por edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kryetari i Bankës Evropiane për Rindërrtim dhe Zhvillim, Suma Çakrabarti.

Në takim duhet të marrë pjesë edhe kryeministrja serbe Ana Brnabiq, ndërkaq kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov, nuk do të marrë pjesë për shkak të aksidentit në Bullgari, ku humbën jetën 16 persona dhe mbi 12 u lënduan.
Shtuar më 27/08/2018, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori