Xhelatinë agrumesh me Xhenxhefil
Pëlqej
Përbërësit

150 gr lëng frutash (lëng portokalli, grejpfrut dhe mandarinë)

15 gr xhenxhefil (i freskët)

4 feta grejpfrut

2 feta mandarinë

2 feta portokall

2 gllënjka glukozë e ëmbël
mendër (e freskët)

Përgatitja
1
Bashkoni lëngun e agrumeve me 2 feta grejpruti të qëruar dhe të copëtuar.

2
Shtojini lëngut gjysmën e xhenxhefilit të shtypur në shtypëse hudhrash dhe embëlsuesin e lëngshëm. Zbuteni xhelatinën dhe shkrijeni në lëngun që e keni ngrohur.

3
Mbushni 2 masa të vogla dhe vendosini në frigorifer përreth një orë. Ndërsa xhelatina forcohet, qëroni fetat e agrumeve të mbetura duke u hequr dhe farat dhe hidhuni sipër xhenxhefil.

4
Zbukurojeni ëmbëlsirën duke i vënë agrumet, xhenxhefilin dhe gjethe mendërze.
/albeu.com/
Shtuar më 10/11/2017, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori