Troftė nė furrė
Pëlqej
Troftė nė furrė
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėrbėrja:

- Troftė (pesha 120g deri nė 250g)
- feta tė holla limoni
- feta domate
- mardanos
- hudhra
- vaj ulliri
- letėr alumini
- patate
- krip dhe piper

Pėrgatitja:

Prisni nė feta tė holla domatet, limonin dhe hudhrat. Mbasi keni larė peshkun, nė brendėsinė e barkut mbusheni me 2 deri nė 3 feta domate, nė njė fetė limoni disa feta hudhrash sipas dėshirės suaj, dhe disa fletė mardanosi. Hidhni pak vaj ulliri dhe mbėshtilleni peshkun me letėr alumini duke e mbyllur mirė nė mėnyrė qė mos t’i hyjė oksigjeni.
Vendoseni atė nė pllakė ose tepsi dhe futeni nė furrė pėr 25-30 minuta me 175 gradė Celsius.
Deri sa tė bėhet peshku, lani patatet duke eliminuar balten dhe pastroni ato. Ziheni ato deri sa te rezultojnė tė ziera mirė. Eliminoni lėkuren dhe i ndani nė katėr pjesė patatet nėse janė tė mėdha.
Mbasi ėshtė bėrė peshku vendosni atė nė pjate dhe hiqni letrėn prej alumini. Vendoseni pranė patatet ose nė vend tė tyre mund tė vendosni majdanoz, domate, limon ose gjėra tjera sipas shijes.
Shtuar më 03/08/2010, ora 00:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A rrezikohet vendi ynë nga sulmet e ISIS?
20%
20%
20%
20%
 
Reshjet e dendura te shiut dhe ererat e forta kane shkaktuar probleme te medha ne Tirane

Reshjet e dendura te shiut dhe ererat e forta kane shkaktuar probleme te medha ne Tirane